Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652
KURALLAR

KURALLAR

Ana Sayfa / KURALLAR

KURALLAR

Sunucumuzun kuralları, kullanıcıların ve misafirlerin saygılı, huzurlu, güvenli ve çeşitlilik gösteren kişisel seçim ve kültürlere hoşgörülü davranılması için konulmuştur. Kurallara uyulduğunda sohbet platformumuzda geçirilen zaman herkes için keyifli bir deneyim olacaktır.

Genel Aile ve Ahlak Yapısına Uygun Sohbet Edilmesi Kuralı

Aile ve ahlak yapısı bireylerin kimliğini oluşturan temel taşlardandır. Kimliği oluşturan temel taşlar ise insanların değerlerine öncülük ederler ve kutsal gördükleri bir takım olgular oluştururlar. Aile ve ahlaki kurallar da bu olgulardandır. İnsanların kendiliğinden var olmadığını akıldan çıkarmayarak yapılan sohbetlerde kişiler kendilerini değerli, saygın ve özel hissederler. Sunucumuzda yapılan sohbetlerde bu kural önde tutulmalıdır.

Siyasi ve Dini Konularda Müdafi Olunmaması Kuralı

Kimliğin diğer temel taşlarından birisi de inançlardır. Her dine saygılı ve hoşgörülü olmak sadece sunucu kuralı değil, aynı zamanda bir insanlık kuralıdır. Siyasi görüşler de bireylere aittir ve bu konularda tartışmalar akademik bir ortamda yapılmıyorsa kısır bir tartışma olarak tarihte yerini alır. Kimse inancına ya da siyasi görüşüne savunuculuk yapmamalıdır ve yapmak zorunda bırakılmamalıdır. Sohbet ederken akılda tutulması gereken tek bir cümle vardır: bu konuyu, evime gelen misafirlerle bir akşam yemeği sofrasında konuşmam uygun olur mu?

Hakaret ve Küfür Edilmemesi, Aynı İçerikte Rumuz Kullanılmaması Kuralı

Hakaret ve küfür kişileri kışkırtarak, tartışmalara sebep olmanın en kestirme yoludur. Küfür ve hakaret uygunsuz ortamlarda yapıldığında bir acizlik göstergesi olup, toplumun huzurunu kaçırır. Bu içerikte rumuzlar alınması, kötü niyet göstergesidir. Küfür etme ihtiyacı duyulduğunda sohbete ara verilmesi, bir süre ekrandan uzak kalınması gerekmektedir. Elbette ki insan kendisine yakışanı yapar; o yüzden bu hakaretler ailemden birine edilse benim tepkim ve hissettiklerim neler olur diye düşünerek hareket edilmelidir.

Cinsellik İma Eden Rumuzlar Kullanılmaması Kuralı

Sunucumuz cinsel partner arayışında olan bireyler için kurulmamıştır. Sunucumuzda ki amaç mahrem sohbetler değildir. Bu sohbetler, sadece kullanıcıların özel sohbetlerinde iki kişinin de rızası ile yapılabilir ve global kanallara asla yansımamalıdır. Cinsel içerikli rumuzlar, genel toplum ahlakına uymadığı için kullanılmamalıdır.

Israrcı Tavırlarda ve Antipatik Davranışlarda Bulunulmaması Kuralı

Sohbet etmek zorlanarak yapılacak bir eylem değildir. Kullanıcılar sadece kendileri ile sohbet etmek isteyen kişilerle sohbet etmeyi sürdürmeli ve sınırlarını bilmelidir. İtici davranışlar, güzel vakit geçirmek için gelinen bir ortamda sadece yalnız kalınmasına sebep olur. Zorlayıcı ve antipatik davranışlardan kaçınılmalı, kişilerin sohbet etmek veya etmemek özgürlüğüne saldırılmamalıdır.

Kullanıcıların Kişisel Bilgilerinin Paylaşılmaması Kuralı

Her kullanıcı ve misafir sadece ve sadece kendi bilgilerini paylaşma hakkına sahiptir. Her hangi bir kullanıcının bir diğeriyle paylaştığı özel ve kişisel bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmamalıdır. Bu bilgileri bir başkası ile paylaşmak düşüncesi, önce bilgilerin sahibiyle paylaşılmalı ve onayı alınmalıdır. Onay alındıktan sonra bu bilgiler paylaşılabilir. Bu konudaki en güvenli yöntem, bilgi paylaşımından kaçınmak ve merak edilen soruların bizzat muhatabı tarafından cevaplanmasıdır.

Sunucuda Reklam Yapılmaması ve Reklam İçerikli Rumuz Kullanılmaması Kuralı

Sunucumuzda reklam yapmak amacı ile bulunuluyorsa gerekli yöneticiler ile konuşularak, bir reklam ortaklığının mümkün olup olmayacağı konuşulmalıdır. Onay alınmadan sunucuda reklam yapılmamalı ve sohbetin akışı bozulmamalıdır. Bir başkasının iş yerine gidildiğinde gelişi güzel reklam yapılamadığı gibi sunucumuzda da bu şekilde bir tutum sergilenmemelidir. Reklam içerikli rumuzlar alarak sinsi bir şekilde davranarak, bireylerin zekaları ve farkındalığı hafife alınmamalıdır.

Özetle, bulunulan kanalın ve sunucunun, yani topluluğun, genel düzenini bozmamaya özen göstererek, saygı ve sevgi ortamını koruyarak sohbet edilmelidir. Kurallara uyulmadığı takdirde site yöneticileri gerekli kısıtlamaları yapmak hakkına sahiptir.

www.Sohbeteuro.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652