Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Aranılan Sohbet Odaları

Aranılan Sohbet Odaları

İstenmeyen Sohbet Nedir ve Nasıl Önlenir?

Aranılan Sohbet Odaları bir kaç özelliğe sahiptir ve en önemli özellikleri istenmeyen sohbetlere yer vermemesidir. Sohbet spam’ı bir sıkıntıdır ve chat siteleri veya diğer çevrimiçi mesajlaşma sistemlerinde olanlar için inanılmaz derecede can sıkıcı olabilir.

Sohbet spamı nedir?

Sohbet spamı, mesajların ve medyanın manuel olarak veya çoğu zaman otomatik olarak mobil sohbet odalarına ayrım gözetmeksizin yayınlanması işlemidir. Spam mesajlar genellikle bir şeyin reklamını yapar veya kullanıcıları sattıkları bir ürün veya hizmete yönlendirir. Ayrıca, spam göndericileri, kullanıcıları mesajları tıklamaya veya onları dolandırmaya, ayrıntılarını çalmaya veya bilgisayarlarına virüs yüklemeye çalışacak web sitelerine yönlendirmeye teşvik eden dolandırıcılık için de kullanılabilir.

Sohbet spam’i neden popüler?

İstenmeyen posta gönderme, onu kullanmayla ilgili temel maddedir ve ekonomil olduğu için yaygındır. İstenmeyen posta reklamcılığı ücretsizdir ve gönderilebilecek çok sayıda ileti, küçük bir yanıt oranının bile para kazandıracağı anlamına gelir.

Sohbet spam’ini önlemeyi nasıl durdurabilirim?

İnterneti tamamen kullanmamayı planlamıyorsanız, mobil sohbet odaları spam’ini tamamen durdurmak imkansız bir iştir. Ancak etkisini azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

Spam gönderenleri bildirin

Tüm çevrimiçi sohbet odaları ve mesaj sistemlerinin kötü davranışları bildirmenin bir yolu vardır. Bir çoğunun önünde ve ortasında mesajlar ve kullanıcı profillerinde bir “rapor” düğmesi bulunur. Birinin mobil sohbet odalarına spam gönderdiğini düşünüyorsanız, bildirin. İstenmeyen e-posta göndermek genellikle çoğu sohbet sitesinin hüküm ve koşullarına aykırıdır ve çoğu durumda spam göndericinin yasaklanmasına yol açar. Bu onları kalıcı olarak durdurmayabilir, ancak şimdilik sorunu kolaylaştıracaktır.

Spam’e yanıt vermeyin

Bir sohbet odasında bir spam mesajı görürseniz, görmezden gelin. İstenmeyen e-posta göndericisine yanıt vermeyin ve mesajlarında sizi yönlendirdikleri hiçbir şeyle asla etkileşimde bulunmayın. Spam gönderenler genellikle başkalarından vicdansız yollarla para kazanmak isteyen dolandırıcılardır. Onlarla konuşmak, ağlarına düşmenin kesin bir yoludur. Önerdikleri web sitelerine gitmek, en iyi ihtimalle reklam parasını cebine koymak ya da en kötü ihtimalle onlara sizi dolandırma fırsatı vermektir. Mobil sohbet odalarındaki istenmeyen mesajlara cevap vermeyin.

Sohbet yazılımınızdaki spam filtrelerini kullanın

Çoğu mobil sohbet odaları yazılımı, istenmeyen mesajları önlemek veya durdurmak için yerleşik filtrelerle birlikte gelir. Bunları nasıl kullandığınız her biri arasında değişecektir, ancak çalışma biçimleri benzer olacaktır. Tüm spam iletilerini durduracaklar mı? Kesinlikle hayır, ancak size ulaşan sayıyı azaltmanıza izin verecekler.

Kişisel bilgilerinizi gizleyin

Bir spam göndericiye ne kadar çok ayrıntı verirseniz, onlara bir çok mühimmat vermiş olursunuz. E-posta adresi, telefon numaraları, gerçek adınız ve ev adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi herkesin göremeyeceği bir yerde saklayın. Bunu yapmazsanız, farklı yollardan (spam e-posta vb.) gelen daha fazla istenmeyen mesaj bulacaksınız ve kendinizi dolandırıcılığa açık bırakabilirsiniz.

Sonuç olarak

Sohbet spam’ı hiçbir yere gitmiyor. Spam gönderenlerin yaptıklarından sağladıkları kazanç büyük. İstenmeyen e-postaları önlemek neredeyse imkansız bir iştir ancak kılavuzumuzdaki ipuçlarını takip ederseniz en azından sizin üzerinizdeki etkisini azaltmış olursunuz.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin