Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Avrupa’i Şövanistler

Avrupa’i Şövanistler

Her olayda Avrupa’yı örnek gösterenlerin uygulamalardaki sıkıntıları neler?

Günümüzde neredeyse her olayda karşımıza çıkıyor bu durum.
Sosyal mecralardaki video ve yazıların altlarında yorum yapan şövanistlerin bir çoğu her olayda Avrupayı örnek gösteriyor.Peki bu Avrupaileşme merakı varken neden uygulamalar gündeme geldiğinde karşı çıkıyorlar?

Bir süre önce uygulanmaya başlayan çevre koruma kanunu kapsamında

market poşetlerinin ücretle satılması Avrupa’da senelerdir uygulanan bir durum.
Fakat ne hikmetse bu yasalaştığı an da her kafadan bir ses çıkmaya ve saçma sapan eylemler yapılmaya başlandı. Sosyal mecralarda her durumda Avrupa’yı örnek gösteren bu kişiler neden bu duruma karşı çıktılar? Neden çocuklarımıza temiz gelecek diye naralar atarken poşetlerin ücretli olmasına karşı çıktılar?

Her olayda iğnenin ucu kendilerine battığında

ortaya çıkan bilinçsiz ve sadece eleştirme odaklı sosyal medya şövanistleri her durumda suçlayacak birilerini bulup insanları galeyana getirmeye çalışıyorlar. Bu da ülke içinde ülkesine ihanet eden ne kadar çok insan olduğunu gözler önüne seriyor. Yeni yeni uygulanmaya başlayan araçlarda sigara içme yasağına geliyoruz. Gene Avrupada senelerdir uygulanan bir yasak. İsteyen araştırabilir. Fakat iğnenin ucu kendilerine değdiğinde araç benim yatak odam gibi bana özeldir oraya karışamazsın diyorlar. Hani Avrupa’yı övüyordun 2 gün öncesine kadar…!

Orman yanar altında rant aranır.

Kanun çıkar eleştirilir. Bu mu ülkeye sahip çıkmak tabii ki hayır. Ülkece bilinçlenmemiz gereken bir konu varsa bunlardan biri de sosyal medyada insanları galeyana getirmeye çalışanların oyununa gelmemektir. Çünkü sizler bu konularla meşgul oldukça ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar hız kazanıyor ve bu oyunları yapanlar nasıl sizleri kandırdık diye içten içe gülüyorlar. Herkesin elinde kullandığı cihazlarda yüklü olan sosyal medya uygulamalarının amaçları da bu zaten. Sizleri meşgul etmek ve dünyadan bir haber duruma getirmek. Her zaman bilinçli eleştirmeden önce düşünen bir toplum olabilmemiz dileklerimle.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • concuerror
  Cevapla

  keyfli bir yazı olmuş Bozkurt abi ellerıne saglık

 • Noir
  Cevapla

  İnsl sigara sokakta da yasaklanır.Singapur’da sakız çiğnemek yasak,sigara sadece sokakta belirlenmis alanlarda içilebiliyor.Dünyanın sonu değilmiş yani.Yaşam hakkına saygı lazım.Çok üzülüyorum yerdeki izmaritleri temizleyen insanlara.En çokta yaşadığım dünyaya..

 • Happy
  Cevapla

  Bozkurt abinin kaleminden demek. Gercekten güzel,akici,guncel olmus.

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin