Sohbeteuro.Net Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli SOHBETİN Gerçek Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Bartın Mobil Sohbet Odaları

15 Mayıs 2021, Cumartesi Kategori: Chat Odaları Mobil Sohbet Odaları Sohbet Sohbet Odaları 2274 0

Bartın Mobil Sohbet Odaları

Bartın mobil sohbet odaları, batı Karadeniz’den bir çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Şehir, doğal güzellikleri ile adeta bir cennet gibidir. Şelalesi ve sahilleri nefes kesicidir. Hatta, milli parkları bile vardır. Şehrin bu alanları turizm ile şehrin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bartın Irmağı’nın şehirden Karadeniz’e kadar olan kısmında deniz taşıtları da bulunmaktadır. Bartın, Türkiye’deki tek nehir limanı statüsüne sahiptir. Aslında Bartın’ın iklimi tarıma elverişlidir ama tarım alanlarının çok küçük ve dağınık olmasından dolayı en büyük geçim kaynağı kömürcülüktür.

Bartın Nehir Limanı

Bartın ırmağının şehir ekonomisine katkısını arttırmak adına bir takım çalışmalar mevcuttur. On sekiz kilometrelik ırmak, şehrin içerisinden başlayıp denize dökülmektedir. Irmak üzerinde yapılan gezintiler, şehre olan ilgiyi arttırabilir ve turist çekebilecek potansiyele sahiptir. Hem ekonomiye katkı sağlamak hem de kenti güzelleştirmek adına yapılan girişimlerden bir diğeri de Bartın’a getirilen gezi teknesidir. Bu tekne, gezilerde kullanılmanın yanı sıra balık restoranı olarak hizmete açılacaktır. Kim bilir, belki Bartınlı mobil sohbet odaları kullanıcıları balık restoranla aileleri ile birlikte keyifli anılar biriktirecekler ya da geçimlerini buradan sağlayacaklar.

Bartın Mutfağı ve Kültürü

Bir çok dolma ve pilav türüne sahip olan Bartın mutfağı, zenginliği ile dikkat çekmektedir. Dolma ve pilavların yanı sıra bir çok etli ve sebzeli yemekleri de meşhurdur. İncir dondurması, ağda tatlısı gibi yöresel tatlılar da Bartın’ı ziyaret edecek mobil sohbet odaları kullanıcılarının mutlaka denemesi gereken tatlardan.

Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar başta olmak üzere, köklü medeniyetlerin bir parçası olarak şehir bugünkü haline gelmiştir. Osmanlı mimarisinin güzel birer örneği olan Bartın evleri de hem kültür hem turizm açısından değerli yapıtlardandır. Evler, sıklıkla çift kaldı ve bahçe içindedirler. Bahçelerde mutlaka bir kuyu bulunur. Bol pencereli, kuşluklu, gömme dolaplı, hamam ve ocaklarında olan bu evler günümüze kadar işlevselliklerini korumuştur.

Diğer kültürel zenginliklerden biri de taş sac yapımıdır. Chat siteleri müdavimleri arasında bu taş sacı ustalarına denk gelmemiz pek mümkün olmasa da belki onlarla oturup sohbet etme fırsatına sahip olmuş insanlara denk gelebiliriz. Uzun, zor ve sabır gerektiren bir süreçten sonra el sanatları ustaları tarafından dağlardan getirilen özel taşlar, sac haline getirilmektedir. Biraz önce bahsettiğimiz lezzetli yemeklerin bir kısmının pişirilmesinde bu saclar hala kullanılmaktadır. Bu kadar çok emek ve sabır, tabi ki yanında bilgeliği de getirecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sohbet sohbet Sohbet Siteleri Chat Siteleri Seviyeli Sohbet
madrid bet
madridbet
yabancı dizi izle
poker siteleri
mobil ödeme kabul eden bahis siteleri