Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Chat Odalarında Farklı Fikirler

Chat Odalarında Farklı Fikirler

SOHBET ODALARINDA DÜŞÜNSEL KUTUPLAŞMALAR

İnsanoğlunun olduğu her yerde kendi kalıp ve gerçekliğiyle paralel seyreden düşünsel faaliyetler de vardır.İnsanın varoluşsal imkanının olmazsa olmazlarındandır düşünmek. Sokakta yürürken, ekmek alırken kısacası hayatın her anında eşya ve hadiseler karşısında düşünme faaliyetini gerçekleştirir, pratik sahada eylemlerimizi dökeriz. Her şeyin kafada başladığı bir düşünce yapısının realitede karşılık bulduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her insan topluluğunun olduğu yerde de düşünsel farklılıklar olabilmektedir. Bunun en temiz örneğini rahatlıkla Chat sitelerinde gözlemleyebiliriz. Peki bu düşünsel farklılaşmanın esas sebebi nedir? Bizi fikri açıdan diğerlerinden farklı kılan sebepler nelerdir? Bu farklılıkların yaratmış olduğu çatışma alanları neden var? Bu durumların sohbet odalarında yarattığı problemler nelerdir?  Bu soruları yüzeysel olarak ele almaya çalışacağız.

Düşünsel farklılıkların en başında gelen unsur eşya ve hadiseler karşısında tabiatımızda yani benliğimizde meydana gelen anlam veremediğimiz duygusal tepkimeler yer almakta. Bu duygularımız kendi kontrolümüzde gerçekleşmemekte ve vakalar karşısında kimimiz sevinç, dehşet ve korku yaşarken kimimiz olabildiğince sakin bir ruh haliyle vakıalara yaklaşmakta.
Bu konularla ilgili sohbet odalarında oldukça fazla örnek görebilmekteyiz. Bir diğer unsur ise eşya ve hadiseler karşısında yeteri kadar bilgi sahibi olmamaktır. Konu hakkında fazlaca bilgi sahibi olmayan birey kendi kurgu dünyasının ürünü olan hakikatlere ve komplo teorilerine sarılmaktadır. Bireysel ilişkilerin şekillenmesindeki en büyük engellerden biri de budur aslında. Sohbet odalarının en fazla yaralayıcı konularından biridir bu unsur. Son olarak ise kitlesel bilinçle ortak hareket etme duygusu. Bu duygu kişinin bireyselleşmesine kimi zaman katkıda bulunduğu gibi kimi zaman da bireysel kimlik edinmesi noktasında yaralayıcı etkileri beraberinde getirebilmektedir. Bedava Sohbet odalarının da en büyük sorunları arasında başı çekmektedir bu durum.

Düşünsel farklılıkların kendi varoluş gerçeğimizin bir temeli olduğunu kabul etmekle hayata atılmamız gerekir. Bu aslında doğrunun tekilliği sorununu gündeme getirse de buna bir başka yazımızda değineceğiz. Birleşme ve çatışma sahalarının varlığı tamamı ile insanın varlığıyla doğrudan ilişkidedir. İnsanların epistemolojik açıdan ele alındığı dışsal bakış açısı çatışmaların varlığının ne kadar doğal olduğu gerçekliğini bize anlatmaktadır. Chat odaları da birer cemaat, dernek, sendika yani insan topluluğu olarak algılanabilir. Farklı fikirdeki insanların belli sebeplerle bir araya geldiği insan toplulukları olarak rahatlıkla gözlem yapılabilir bir aladır. Sohbet Sitelerinde de bu kutuplaşmalardan mutlaka nasibini almaktadır ve alacak da. Çünkü insanoğlunun olduğu her yer,insanoğlunun tabiatını yansıtır…

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin