Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Chat Odalarında Sosyal Medya

Chat Odalarında Sosyal Medya

Ana Sayfa / Chat Odalarında Sosyal Medya

Chat Odalarında Sosyal Medya

admin     08-07-20     Chat Odaları, Mobil sohbet, Sohbet Odaları     Chat Odalarında Sosyal Medya     225 Defa Okundu

SOSYAL MEDYA VE SOHBET SİTELERİ

İnternet hayatımızın içerisinde yer edinmeye başladığından bu yana kendi dünyamızı ifade edebileceğimiz pek çok mecra ortaya çıktı. doksanlı yıllardan itibaren başlayan internetin hayatımıza girme süreci, bireylerin sosyalleşmesine imkan da tanıdı. Hiç tartışmasız bu sosyalleşme mecraları arasında sohbet siteleri de bulunmakta. Sohbet odaları bir bakıma sosyal medya mecralarının ilk örneklerindendir. Bireylerin sosyalleşme imkanına zemin hazırlayan bu siteler, bir dönem çok talep edilen ve çok kullanıcısı olan yapılardı. Zamanla ve teknolojinin de gelişmesiyle sosyal medya alternatifleri çeşitlenmeye başladı. Sosyal medya ve sosyalleşme arayışı içerisinde olan kullanıcı farklı özelliklere sahip yeni platformlarla tanışmaya başladı. Her platform, kendine özgü bir takım yenilikler getirerek sosyal medya dünyasında yerini aldı. İnstagram, Twitter, Facebook, Tiktok , chat odaları vb. platformlar sadece sosyalleşme mecraları olarak değil aynı zamanda ticari değeri olan meta haline dönüştü. Sadece dönüşen şeyler bu platformlar değil. Aynı zamanda kullanıcılar da bu değişimin hem edilgen hem de etken yapısı haline geldi. Sosyal medyaların dönüşümünden en çok da bu tür platformları kullanan kullanıcılar etkilendi diyebiliriz.

SOSYAL MEDYALARIN HAYATIMIZA ETKİSİ
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi başlarda, bireylerin belli hedef ama ç doğrultusunda bir araya gelip sosyalleşmesini amaçlayan bu platformlar daha sonra farklı yapılara büründü. Bu doğrultuda şekillenen platformların kimileri zaman içerisinde eski etkilerini yitirdi. Hiç tartışmasız bunların en bilinenlerinden biri de chat odaları ve sohbet odalarıdır. Hayatımızdaki yeri, kendine has bir şekilde tanımlanan bu mecralarda kimi zaman belirlenen kimi zaman da belirleyen olarak karşılıklı etkileşim halindeyiz bu mecralarda. Sosyal medyalar bugün artık sadece sosyalleşme ve sohbet etme, yeni arkadaşlıklar bulma platformları olarak karşımıza çıkmamakta. Ciddi ciddi devlet adamlarının bile bu platformların içerisinde bulunduğunu görmekteyiz. Televizyonda dinlediğimiz ve izlediğimiz bir ünlü şahısın sosyal medya hesabı olmayınca şaşırır hale geldik.

SOHBET SİTELERİNDEN SOSYAL MEDYALARA EVRİM
İnternet ve sanal dünyanın artan taleplerine karşı gerekli reaksiyonu ve çalışmayı göstermeyen her türlü platform değerini kaybetmeye mahkumdur. Bunun en temiz örneğini bedava chat odalarında görmekteyiz. Bu siteler artık kendi kullanıcı kitlesiyle yollarına devam etmektedirler. Aslında bu durum diğer sosyalleşme platformları açısından da geçerlidir. İnstagram, Twitter, Facebook, Tiktok vb. sosyal platformlar kendi kullanıcı ve beğeni kitlesiyle yoluna devam etmektedirler. Bireylerin kendini en iyi hissettiği yerde kalıcı olması gerçekliğini hesaba katarak sosyal medya platformlarını ele almamız daha mantıklı olacaktır. Tüm bunlara bağlı olarak bu değişim, aslına bakılacak olursa kullanıcının kendini daha iyi hissetmesine bağlı olarak şekillenmekte. Hizmetin kalitesi kadar kullanıcının kendini oldukça fazla kitlelere anlatabilmesi imkanı zannımca en belirleyici ölçüt halini almakta. Bir yerin kralı ve kraliçesi iseniz, orası sizin için sahiplenilmesi gereken yer halini alır. Aktif Sohbet sitelerinde de durum bu şekilde işlemektedir. Kendini bulduğu ve el üstünde tutulduğunu düşündüğü mekan kullanıcı için her zaman önceliklidir..

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Sohbeteuro.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652