Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Chat Odalarının Zor Yanları

Chat Odalarının Zor Yanları

 

Hani herkesin bildiği bir laf vardır: “Hayatta em zor şey insanlarla uğraşmak” diye. Sözün vücut bulmuş halidir sohbet sitelerinde bu durum. Çok çeşit insanlarla bir araya gelerek belli bir ortak payda etrafında ortak amaca doğru yürümek her türlü alternatiflerde olduğu gibi sohbet odalarında da zordur. Halka açık mekanlarda çalışanlar çok iyi bilir bu durumları. Günün ilk ışıklarıyla beraber iş yerinize gider ve yoğun bir tempoyla çalışır çabalarsınız,efor sarf edersiniz. Yorulursunuz kısaca. Sonra tanımadığınız yüzler karşınıza çıkar ve onlara elinizden geldiğince hizmetin en iyisini sunmaya gayret edersiniz. Ama sonra armuda saplı üzüme çöplü dür diyerek çalışanın, emek verenin hizmeti eleştirilir. Emeğiniz hiç hale getirilir. Mekanın arkasında nasıl bir çalışmanın olduğunu bilmez müşteri. Kendine bakar. Temel insan ilişkilerimiz de böyledir aslında.Birey evvela kendine öncelik verir ve insan ilişkilerinde karşı tarafın ne gibi sorunlar içinde olduğunu bilmeden koyuverir tavrını masaya.. Yapıcı olmaya çalışan karşı tarafın verdiği emekler saplantılı ruh halleriyle hiçleştirilir, basitleştirilir. Chat Odalarının belki de en zor tarafı budur. Siz çabaladıkça karşınızdaki kişinin bu çabayı umursamaması, kurulacak ilişkilerin samimiyetini umursamamayı kendine anlamlı bir hayat felsefi edinmesi üzücü bir durumdur. Sorun da burada başlıyor. Hissedilen hallere anlam yükleyerek o halleri yaşamak. Chat siteleri ve Sohbet Odalarında bireyler anlaşılmayı karşı taraftan bekleyebilirler. Ama şu unutulmamalıdır ki anlaşılmak, anlaşılmaya açık olmak ve anlaşılma yollarının kişi tarafından kapatılmamasıyla mümkün olabilecek bir durumdur…

Bedava Chat sitelerinde var olan realite gerçek hayattan hiç de kopuk bir realite değildir. Elbette ki kendine göre bir varoluş alanı vardır bu platformların.Ama bu platformların kullanıcıları kimi zaman insanları şamar oğlanına çevirebilecek davranışlar sergileyebiliyor.Bu davranışların hem kişinin kendi gerçekliğini inşa etmesinde hem de kendi dışında var olan insanlarla oluşturabileceği ilişkilerde herhangi bir yarar sağlamadığı rahatlıkla gözlemlenebilir bir durumdur. Unutulmamalıdır ki Mobil Sohbet Odalarının temel varoluş gayesi Hoş sohbet, Aktif Sohbet, muhabbet ve arkadaşlıktır. Kendimize değer vermenin en önemli yollarından biri de karşımızdakine değer vermektir. Unutmamalıyız ki verdiğimiz her selamda ne ekersek onu biçeceğiz. Bu hep böyleydi ve böyle olmaya da devam edecektir.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Gladyatör
  Cevapla

  İlk yorum diyor ve buraya yorumumu bırakıorum..

 • Lydia
  Cevapla

  Hıhı evet hı evet aynen aynen

 • CoLoR
  Cevapla

  Hayırlı olsun Abi Herşeyi Güzel Olacak..

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin