Sohbeteuro.Net Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli SOHBETİN Gerçek Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Depresyon Tedavi Yöntemleri

5 Ekim 2021, Salı Kategori: Sağlık 128 0

Depresyon İçin Doğal Tedavi

Depresyon Tedavi yöntemleri ile depresyonu yönetmede etkilidir. Bu, danışma seanslarının veya ilaçların yeterince iyi olmadığı anlamına gelmez. Ruh halimizi iyileştirmenin ve genel sağlık durumumuzu iyileştirmenin yollarını arıyoruz. Birkaç tane var ve her birini ele alacağız.

Depresyonun Sonuçları

Depresyon gözetimsiz bırakıldığında daha da kötüleşebilir. Ciddi bir ruh sağlığı sorunudur ve bu şekilde yönetilmelidir. Depresyonu olan bir kişinin uyuşturucu bağımlısı olma olasılığı daha yüksektir. Bu tür kişiler ayrıca işte veya okulda daha az etkili olabilir, ilişkilerini mahvedebilir, uyku bozuklukları yaşayabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

En kötüsü, depresyonun intihara yol açabilmesidir. Depresyon,   dünya çapında önde gelen intihar nedenidir . Ancak depresyon tedavi edilebilir.

Çözüm

Depresyon hızla tüm yaş gruplarında yaygın bir ruh sağlığı bozukluğu haline geliyor. Yeterli özen ve dikkatle daha iyi hale gelebilir. Değilse, depresyonun etkilenen kişi üzerindeki etkileri geniş kapsamlıdır. Bu nedenle, depresyon dikkatli bir şekilde tedavi edilmeli, derhal ve uygun şekilde yönetilmelidir.

Yukarıdaki belirtilerden herhangi birini yaşıyorsanız, birisiyle konuşmanız gerekir. At  Sohbeteuro.net , orada lisanslı ve yetenekli uzmanları sağlıklı yaşam yolculuğuna size yol hazırdır. Depresyon ve daha iyi bir çıkış yolu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bir randevu ayarlayabilirsiniz.

Depresyonda olduğumu nasıl anlarım?

Depresyon kişiden kişiye değişir. Hayatın bazı noktalarında moralinizin bozuk olması normaldir. Bununla birlikte, olumsuz yaşam olaylarıyla ilgili üzüntü gibi belirli duygular uzun süre devam ederse, depresyona giriyor olabilirsiniz. Boşluk, umutsuzluk, çaresizlik, öfke ve/veya sinirlilik duyguları endişe uyandırmalıdır. Eskiden sevdiğiniz ve keyif aldığınız aktivitelere karşı hevesli olmadığınızı hissediyorsanız, odaklanma ve konsantrasyon güçlüğü çekiyorsanız veya yoruluyorsanız, depresyonda olabilirsiniz.

Depresyon, karanlık ve intihar düşüncelerine sahip olmanıza neden olabilir. Ayrıca arkadaşlarınızdan ve ailenizden uzak durmanıza neden olabilir. Derhal yardım almalısınız.

Depresyon türleri nelerdir?

Majör Depresif bozukluk, Kalıcı Depresif bozukluk, Mevsimsel Afektif bozukluk, Bipolar bozukluk (manik depresyon), Psikotik depresyon, Premenstrüel Disforik Bozukluk, Doğum Sonrası depresyon ve Atipik depresyon olarak sınıflandırılabilir.

Majör depresif bozukluk klinik tip olarak bilinir ve favori aktivitelere ilgi kaybı, uyku sorunları, önemli kilo değişiklikleri, iştah azalması, düşük enerji, değersizlik düşünceleri, umutsuzluk ve intihar, kararsızlık, huzursuzluk veya hareket bozukluğu vb. Hemen hemen her gün ortaya çıkar.

Kalıcı Depresif bozukluk, depresyonun kronik bir şeklidir. Sürekli umutsuzluk ve yetersizlik duygularıyla karakterizedir, bu da günlük aktivitelere ilgisizliğe yol açarak işte, okulda, ailede vb. verimliliğin azalmasına neden olur.

Mevsimsel Duygulanım Bozukluğu, mevsimdeki değişikliklerle ilişkili depresyon türüdür. Çoğu zaman, her yıl aynı saatlerde başlar ve biter. Sonbahar ve kış aylarında daha sık görülür, ancak ilkbahar veya yaz aylarında daha az görülür.

Bipolar bozukluk (Manik depresyon) bireylerde aşırı duygudurum değişikliklerine neden olur. Bir noktada, o çok mutlu ve her yerde. Hem mani hem de depresyon belirtileri gösterir.

Psikotik depresyonda, böyle bir kişi psikotik belirtiler olan sanrılar ve halüsinasyonlarla depresyon yaşar.

PMDD’li kadınlar için, dönem başlamadan önce depresyon belirtileri, şiddetli sinirlilik ve/veya anksiyete ile başvururlar. Bu, adetten yaklaşık bir veya iki hafta önce ortaya çıkabilir ve adet başladıktan birkaç gün sonra düzelir. Aynı şekilde kadınlarda da perinatal depresyon görülür. Yenidoğanın doğumundan önce veya sonra kadınlarda görülen depresyonu tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Atipik depresyon, bu depresyon tipinin mutlaka depresyonun olağan seyrini takip etmeyebileceğini ima eder. Diğer bazı sınıflandırma türlerinde, depresyon örnekleri Durumsal depresyon, Biyolojik depresyon, Psikolojik depresyon ve Varoluşsal depresyonu içerir.

Depresyonun tetikleyicileri nelerdir?

Depresyon her zaman bir tetikleyiciye ihtiyaç duymayabilir. Hayat herkesin başına her an gelebilir ve bu depresyona neden olabilir. Yaygın tetikleyiciler arasında büyük yaşam değişiklikleri, büyük borçlar, evlilik veya ilişki sorunları, sevilen birinin ölümü, doğum, istismar, stres, yalnızlık, uyuşturucu ve çok daha fazlası gibi ezici finansal zorluklar yer alır.

Araştırmalar ayrıca genetiğin, hormonların ve bazı ilaçların depresyona katkıda bulunduğunu desteklemektedir. Bazı insanlar, onları düşük ruh hallerine yatkın hale getiren genlere sahiptir. Bazıları için, ruh halini, düşünceleri ve algıları düzenleyen vücuttaki kimyasalların etkileşimleri düzensizdir.

Annelik hüzünlerinin anlamı nedir?

Annelik hüznü aynı zamanda doğum sonrası hüznü, doğum sonrası depresyon veya bebek hüznü olarak da anılır. Doğumdan sonra kadınlar arasında yaygındır. Genellikle bir bebek doğurduktan sonra üzüntü duygularını içeren geçici bir durumdur.

Annelik hüznü belirtileri sebepsiz ağlama, sabırsızlık, uykusuzluk, huzursuzluk, yorgunluk, kaygı, kolay sinirlilik, ruh hali değişiklikleri, bebeğe zarar verme düşünceleri, düşük özgüven ve diğer bazı duygusal sorunları içerir.

Nedeni bilinmemekle birlikte doğum sonrası beyinde meydana gelen hormonal değişikliklere bağlı olabileceği söylenmektedir. Bazı araştırmalar, rutinin değişmesi ve bebeğin bakımıyla başa çıkmanın, emzirme sorunlarının, yetersiz aile ve sosyal desteğin de depresyona neden olabileceğini göstermiştir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sohbet sohbet Sohbet Siteleri Chat Siteleri Seviyeli Sohbet
madrid bet
madridbet
yabancı dizi izle
poker siteleri
mobil ödeme kabul eden bahis siteleri