Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Felsefe Sohbet Siteleri

Felsefe Sohbet Siteleri

Felsefe Sohbet Sitelerinde Chat Ortamı

Felsefe Sohbet Siteleri, düşünebilen, araştırmayı seven, neden? Sorusunu sorabilen insanların felsefi sohbetler eşliğinde zaman geçirdikleri ortamlardır.   Gelişmekte olan bilimin yeni icatlar eşliğinde, yeni fikirlerle harmanlandığı günümüz dünyasında, bu olayları konuşabilmek, durumları tartışabilmek reel hayatımızda pek de mümkün değildir. Kafa yapıları aynı olmayan insanlarla yapılan sohbetlerin, fikir ayrılığı yada zeka yetersizlikleri ile alakalı haz vermemesi, insanları Sanal Sohbet Odaları ortamlarında Felsefe Sohbet Siteleri arayışına itmektedir. Her zaman günlük hayatlarımızda kabullendiğimiz; farklı inanışlar yada fikirlerle donanmış inanların, uyuşmayan fikirlerine rağmen aynı ortamları paylaştığı gerçeği bariz olarak görülmektedir. Aynı şekilde Felsefe Chat Sitelerinde de, farklı fikirleri ve inanışları paylaşan insanların, bir çatı altında toplanarak Felsefe Sohbetler yaptığını gözlemleyebilmekteyiz.

Neden Felsefi Sohbet

Sosyal hayatlarımızda sıklıkla karşılaştığımız; fikirlerimizin ve inançlarımızın yargılanması olayları bizleri Felsefi Sohbet Sitelerine itmektedir. Sanla ortamların reel hayatlarımızda olduğu gibi; yargılanmaya açık olan Sohbet Siteleri de mümkündür. Bu sebeple düşünce ve inanışlarımızın yargılanmayacağı farklı siteler arayışına girmekteyiz. Genel anlamda fikir birliği yapan sitelerin dini inançları, farklı inanışlara sahip insanları ortamlarında görmekten kaçınmalarına sebep olmaktadır. Farklılıklara ve aykırılıklara karşı çıkmayan site sahipleri, Felsefi Chat içeriğine de yer vermektedir. Bununla beraber, bu ortamlara girilebilmesi açısından kolaylıklar sağlamayı da ihmal etmemişlerdir. Bilgisayar ortamından uzak olan ya da, taşınabilir bilgisayarı bulunmayan kullanıcılar için, telefondan bağlantı imkanı sağlayarak, Mobil Sohbet Odaları tasarımı da bünyesinde var etmiştir.

Felsefi Sohbetlerin Gelişim Süreci

Felsefe denildiğinde akla gelen; çeşitli düşünürlerin zaman içinde çeşitli konularda farklı fikirler yürütmesi ve savunmasıdır. Binlerce yıldan beri dini, kültürel, bilimsel gibi farklı konularda farklı fikirler ortaya atılmış, çeşitli Filozof adı verilen düşünürler konular üzerinde kendi fikirlerini ortaya sürmüştür. Farklı fikirleri savunan insanlar, konular üzerinde kendi fikirlerini beyan etmiş, kimisi kabul görürken kimisi zehirli fikirler yaydığı için yargılanmış ve hatta idama varan kararlar alınmıştır. Günümüz ortamlarında da farklı düşüncelerin gerek dini, gerek siyasi olarak sunulduğunu da gözlemlemeye devam etmekteyiz. Düşünce özgürlüğünün var olması, fikirlerimizi hala kolaylıkla sunuyor olabildiğimiz anlamına gelmemektedir. Çekingenliklerimizin günümüz yüzyılında hala devam ettiği gerçeği, bizleri sanal ortamın Felsefi Sohbet Siteleri seçeneklerine itmektedir.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Pretorya
  Cevapla

  sorgulayan kafaları aramızda görmek isteriz… emeğine sağlık esnafım 😉

 • Karizma
  Cevapla

  Aynen pretoryaya katılıyorum 🙂 Emeğine sağlık kardeşim 🙂

 • KahKaha
  Cevapla

  İnsanın ufkunu açacak sohbetler olursa şahane oluyor.
  Kalemine sağlık hayatım.

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin