Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Gaga Bulut Ceza Evinde Öldürüldü mü ?

Gaga Bulut Ceza Evinde Öldürüldü mü ?

Sosyal medya kullanımının yetişkinlerin yanı sıra ebeveyn kontrolü olmadan

7-15 yaş arası çocuklarında elinde olmasıyla birlikte ortaya çıkan bazı sorunları
ele alacağımız bu yazı da sosyal medya fenomenlerini de irdeleyeceğiz. Hiç kuşkusuz ki sosyal medya ağları kullanmayan kimse yok. 7’den 77’ye herkesin artık kolaylıkla erişebildiği sosyal ağlarda insanların fenomen olarak adlandırdığı kişiler ve onların trend olan videoları var.

Peki kim bu fenomenler ne iş yapar?

Fenomen olarak adlandırılan kişiler, genelde hiçbir iş yapmadan kazançlarını sosyal medya üzerinden yükledikleri videolar ve bu videolara aldıkları sponsorluklar ile sağlarlar. Bu sponsorluklar yöneldikleri bir iş üzerine olduğu gibi bir çoğunun da her türlü sponsorluğu kabul ettiği gerçektir. Düzgün yayın yapanların azınlıkta olduğu sosyal medyada hastalık derecesinde ego sahibi olanlar ve kameraya oynamayı sevenler çoğunluktadır. Genelde de bir çoğu bir araya gelerek videolar çekmeye özen gösterir ki takipçi sayıları artsın.

Sayfamıza abone olup videolarımı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

Bu cümle sizlere de tanıdık gelmiyor mu? Her fenomen olarak adlandırılan kişinin ağzından bu sözü her videoda duyarsınız.Videoların altına baktığınızda da genelde gördüğünüz yorumlar. Abi kalp, abi ilk , abi şu video gelsin, Bu yorumların yapıldığı sayfalardan bazılarına örnek verelim. Aracına yaptığı eziyetlerle ve modifiye merakıyla ön plana çıkan bir fenomen. Oto D. ile başlayan bir kanalı var. Peki ne yapıyor bu kişi. Şimdilerde sattığı Alman markası olan bir otomobilinin benzin deposuna koyduğu enva içeşit maddeyle aracını çalıştırmaya çalışıyordu. Çırağım diyerek yanına derin göğüs dekoltesi kullanan kadınları alıp videolarını izletmeye çalışıyordu. O videoların altına gelen yorumları da sizler tahmin edersiniz. Deli mi ne?  ismiyle bilinen bir sosyal medya fenomeni daha. Yukarıda bahsettiğim kişiyle de ortak çalışmaları var. Ama biz bu ismi nereden biliyoruz?  Tabii ki ülkemizde yapılan önemli bir futbol  organizasyonun da sahaya girip takipçi sayısını artırma çabalarıyla, bu olaydan sonra gözaltına alınıp, günlerce gündemde kalmasıyla biliyoruz.  Artık amacı sadece takipçi sayısını milyonlara ulaştırma çabası mı?  yoksa bağlı olduğu  bir grup tarafından  ülkemizde yapılacak bu tür organizasyonların engellenmesi için mi yaptı? O da zaten ileri ki dönemlerde ortaya çıkacak bir husustur.

Üzülme abi biz senin ne olduğunu biliyoruz. Arkandayız…

Bu fenomenlerin başına gelen olaylardan sonra aldığı en basit yorumlar. Devletin kolluk kuvvetlerini aşağılayan hakaretler edilen yorumlar. Motovloglar ve Trafik magandaları. Bir de motovlog adı verilen videolar çeken fenomenler var. Hani polise hakaret eden, trafikte sadece kendini haklı gören, ayna kıran, sürücülere saldıran, makas atarak ilerleyen ama hiç bir zaman hatalı olduklarını kabul etmeye tipler. Motor üstünde yaptıkları saçma sapan hareketleri geçtim. Artık polisten kaçan motorcuyu bile savunacak duruma gelecek kadar gözleri dönmüş. Birde kendilerine federasyon kurup her olayda olay yerine çağırdıkları çok bilmiş federasyon başkanları var. Benim motorcu m diye savunduğu polisten kaçan motorcuyu savunan federasyon başkanları. Eee tabii motorcu onun motorcu su karşındaki ONUN POLİSİ değil gibi konuşuyor. Ama evine hırsız girdiğinde sokakta birileri dövdüğünde koşa koşa gittiği polise karşı benim motorcu m diyerek kaçakları savunan federasyon başkanları ve onun diğer maganda motorcuları…

Gaga bulut hapiste öldürüldü

Evet günümüzün diğer bir konusu gene sosyal medyada gaga bulut ismiyle tanınan kişi. Hapishane öldürüldüğü haberleri dolaşıyor ve sosyal medyada oldukça geniş yankı bulmuş durumda. Peki neden hapiste bu kişi? Hemen hatırlayalım.. Çektiği videolarda erkek çocuklarına para vererek onları öpüştürdüğü için ceza aldı ve hapiste. Her çocuk cinayetinde ve tacizinde ortaya çıkan sosyal medya kullanıcıları onun öldüğü yönünde çıkan haberlere de sessiz kalmamışlar. Ülkede o kadar çocuk tacizcisi dışarıda gezerken onun hapis cezası almasından ve öldüğü yönünde çıkan haberlerden üzüntü duyuyorlar. Evet bu kısmı dikkatle okuyun. Bir çok çocuk tacizcisi yakalanmış serbest bırakılmış ve sadece o içerideymiş gibi algı oluşturma çabaları. Aslında işin ucunun değdiği kısım belli. Çocuk tecavüzü olaylarının yaşandığı iddia edilen bazı kursların ki bu kurslardan bazıları dini eğitim veren kurslar. Müslümanlar sapık, Müslümanlar çocuk tacizcisi algısı yaratmak gayesindeler. Bu gayede olanların bir çoğu da trans birey olarak adlandırıyorlar kendilerini ve bu bireylerin yaptığı bir çok eylemde yanlarında olan bazı siyasi partiler ve terör örgütüne yakınlığı ile bilinen siyasi kimlikler ve dernekler var. Yorumu sizlere bırakıyorum.

Sözün bittiği yer

Sosyal medyada bu tür insanlara dikkat edelim çocuklarımızı bu sözde fenomenlerden uzak tutalım. Tutalım ki bu kişileri eleştirenler 7-15 yaşında çocukların saldırısına uğramasınlar. Uzak tutalım ki geleceğimiz daha fazla kirlenmesin. Uzak tutalım ki çocuklarımız sağlıklı bireyler olsunlar ileri de çocuk tacizcisi, sapık, katil olmasınlar. Ve sizler o kişileri takip etmeyin ki sosyal medyada tutunamasınlar. Ya da gördüklerinizi Kolluk kuvvetlerine bildirin ki cezasız kalmasınlar. Daha güzel gelecek için sosyal medya balonunu patlatıp içindeki fenomen olarak adlandırılan havaları boşaltalım. Yoksa her videodan uyuşturucu bağımlısı , asker polis düşmanı, Çocuk tacizcisi, sapık ve sapkın bireyler çıkmaya devam edecek geleceğimiz iyice kirlenecek. Çünkü bugün çocukları öpüştüren kişilerin hapis cezası almasından rahatsızlık duyan kişiler yarının kirlenmesini ve umutla bakılmasını engellemek isteyen kişilerdir…

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • BirGüL
  Cevapla

  Çok güzel anlatmissin yuregine emegine saglik

  • admin
   Cevapla

   Tşk ederım

 • Noir
  Cevapla

  Acaba gercekten öldürüldü mü?İnsAllah öyledir..Sapikligin,sapkinligin minicik bedenlerde biraktigi izler,giden canlarimiz bunlari düsündükce bu tür pisliklere bir anne olarak aciyamiyorum.Emeginize saglik cok güzel bir konuya deginmissiniz..

 • Happy
  Cevapla

  Emegine saglik guzel yazi olmus. Bu makaleyi guzel yapan konusu degil yazan kisinin kaleminin guzel olmasi.. Guzel anltmissin.

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin