Sohbeteuro.Net Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli SOHBETİN Gerçek Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Güvenli Sohbet Siteleri

8 Eylül 2021, Çarşamba Kategori: Çevrimiçi Sohbet Mobil sohbet Sohbet Odaları 1007 1

Güvenli Sohbet

* Güvenli Sohbet Siteleri için, İnternette kime güvendiğinize dikkat edin ve bazı çevrimiçi sohbet ‘arkadaşların’ gerçekten yabancı olduğunu unutmayın.
* Profilinizi tamamlarken veya çevrimiçi sohbet ederken (isim, adres, telefon numarası, cep telefonu numarası, özel e-posta adresi, resim) kişisel bilgilerinizi, insanlar sizden istese bile gizli tutun .
* İstenmeyen durumlardan kaçınmak için her zaman oturumu kapatabileceğinizi veya ekran adınızı değiştirebileceğinizi unutmayın.
* Sohbet etmek istemediğiniz kişileri engellemekten çekinmeyin.
* Özel mesajlara cevap vermeden önce düşünün.
* Gerçek adınızı değil, bunun yerine bir takma ad kullanın (ancak yanlış türde dikkat çekecek bir isim değil).
* Arkadaşlarınızın risk altında olduğunu düşünüyorsanız harekete geçin.
* Sohbette konuşmanın bir kopyasını nasıl tutacağınızı/kaydeteceğinizi öğrenin – bir şeyi bildirmek istiyorsanız bu yararlı olabilir.
* Kuralları çiğneyen kişileri sohbet odası sağlayıcısına bildirin.
* Yalnızca çevrimiçi sohbet olarak iletişim kurduğunuz biriyle yüz yüze görüşüyorsanız dikkatli olun. Bir aile üyesine veya arkadaşınıza söyleyin ve en azından ilk ziyaretinizde onları yanınıza almayı düşünün. Halka açık bir yerde tanışın ve kalın. Her zaman yanınızda açık olan bir cep telefonu bulundurun. Ayık kalmak. Kişisel eşyalarınıza özen gösterin.

Mobil Sohbet Odaları

Riskler

* Doğası gereği şiddet içeren, cinsel, aşırılık yanlısı veya ırkçı olan yorumlarla veya saldırgan faaliyetler ve nefret dolu tutumlarla karşılaşmak.
* Sohbet odalarında tanıştığınız yabancılar siber takipçiler olabilir veya sizi tehdit etme veya taciz etme, ideolojilerinizi değiştirmeye ikna etme veya cinsel niyetleri olabilir.
* Genç yetişkinler ve çocuklar, kötü niyetli yetişkinlerle uygunsuz konuşmalara çekilebilir.
* Bazen ‘ateşli’ olarak da bilinen, sert ifadeli fikirlerin ve duyguların sınırsız ifadeleriyle karşılaşmak. Bu, sohbet deneyimini odadaki diğer herkes için tatsız hale getirebilir.
* Chat Sitelerinde veya sahte web sitelerinde kişisel veya finansal bilgileri ifşa etmek için sohbet odasındaki diğer kişiler tarafından kandırılmak.

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri, insanların bir araya gelip metin kullanarak ‘konuşabilecekleri’ internette sanal yerlerdir. Bazıları tesise erişmek ve kullanmak için özel programlar kullanır, diğerleri ise sosyal ağ siteleri dahil olmak üzere web sohbet sitelerinde yerleşiktir. Güvenli Sohbet Odalarında; Anonim yabancılardan oluşan böylesine büyük bir çevrimiçi topluluğun varlığı ve filtrelenmemiş, denetlenmemiş tartışmalar nedeniyle, sohbet odalarını kullanmanın potansiyel risklerinin ve bunların üstesinden nasıl gelineceğinin farkında olmanız gerekir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sakalli dedi ki:

emegine saglık

Sohbet Odaları