İstanbul’da Otobüste Taciz Skandalı

İstanbul’da güzergahı belirlenemeyen bir otobüste yaşananlar

akıllara durgunluk verdi.Son zamanlarda sık sık toplu taşıma araçlarında yaşanan tacizler ekrana getirilse de, utanmak bilmeyen ve toplumdan temizlenemeyen sapıklara her gün bir yenisi eklenir oldu.14 yaşında bir çocuğun gizlice görüntüsünü çeken şahıs yolcuların fark etmesi üzerine yakayı ele verdi.Yolcuların müdahalesiyle durdurulan otobüste vatandaşlar,şahsın telefonuna bakmak istedi. Ancak 50 yaşlarındaki pişkin şahıs gösterilen tepkiler üzerine fotoğrafı çektiğini kabul edip özür diledi.

Vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen şahıs, araya giren yolcular sayesinde kurtuldu

Otobüs şoförünün polise haber vererek durdurduğu araçta yaşanan arbede bazı yolcular tarafından kaydedildi.Sinirlerine hakim olamayan bazı yolcuların ‘en az 2 yıl yersin’ diye bağırması toplumdaki beklentiyi de gözler önüne serdi. 14 yaşındaki bir çocuğun gizlice görüntülerini çeken bu sapığa nasıl bir ceza verilecek merak konusu.

Peki Cezalar Ne Kadar Caydırıcı

Son zamanlarda yaşanan ve ardı arkası kesilmeyen taciz ve tecavüz olaylarının hukukta ağır cezai yaptırımları olmasına karşın,toplumsal infial yaratmadığı sürece bu tür sapıkların salıverilmesi yada para cezalarıyla kurtulması vatandaşların nezdinde ki adalete olan güveni sarsmakta.Sosyal medyada verilen tepkiler ve haber bültenlerindeki görüntüler toplum bilincini geliştirse de kanunların eksik kalması ve yargı görevlilerinin isabetsiz kararları toplumun vicdanında onarılamayacak yaralar açmakta.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kimsesiz
Kimsesiz
8 ay önce

vay ahlaksızlar vay.Araya girenlere anlam veremedim.

Happy
Happy
8 ay önce

Şerefsiz her yerde şerefsiz… Nağlet gelsin..

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları

sohbet

Sohbet odaları

bedava chat

chat odaları - Forum - sohbet Turk Chat ircforum Radyo Player