Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Kasım Süleymani Defnediliyor

Kasım Süleymani Defnediliyor

İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, ABD saldırısında öldürüldü. Suriye’de yaşanan  iç savaşta katil Esad’ın akıl hocası olmasıyla bilinen Süleymani, Irak’ta öldürüldü. ABD’nin bombalı saldırısı sonrası öldürülen komutanın haberi dünyada yankılanmıştı. Irak’ın başkenti Bağdat’ta çeşitli kentlerde üstdüzey komutanların katılımıyla Süleymani’nin cenaze töreni düzenlenecek. Tahran’a gönderilmesi belirlenen cenazenin nerede defnedileceği henüz açıklanmadı.

Binlerce Masumun Kanı Var

Suriye’de yaşanan kanlı iç savaş nedeniyle öldürülen binlerce masumum sebebi olarak gösterilen Süleymani’ye tepkiler büyük. Milyonlarca Suriye’li sürdürülen politikalar nedeniyle ülkelerinden göç etmiş, yine binlerce insan bu göç yolculuğunda da hayatını kaybetmişti. İran rejiminin gözde komutanının öldürülmesiyle intikam yeminleri eden İran’ın ne adım atacağı şimdiden merak konusu oldu.

CNN’de Trump Karşıtı Yayın

Yapılan bombalı saldırı sonucu takdir toplayacağını zanneden Trump, kendi ülkesi dahil, Uluslararası toplumdan da büyük tepki gördü. Önceki akşam CNN İnternational’e çıkan İranlı bir diplomat, canlı yayında Trump’ı tehdit etti. Diplomat, ‘Buna sessiz kalmayız’ derken, ‘Askeri bir eyleme karşılık cevap, yine bir askeri eylem olur’ şeklinde tehditler savurdu.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin