Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Mobil Chat Odaları

Mobil Chat Odaları

Mobil Chat Odalarında İnsan İlişkileri 

Yaşamak zorunda olduğumuz olayların akışı içerisinde olduğumuz gerçekliğini kendimize kabul ettirmek zorundayız.. Kontrolün bizde olmadığı bir hayat yaşıyoruz. Kendimiz yani benliğimiz, ta ilk varoluş anından itibaren belirlenmiş bir sürecin ürünüdür. İçinde yaşadığımız toplumu da ayrı ayrı benlerin oluşturduğunu kabul ederek yolda yürümeye devam edecek olursak ve kainatı da böyle seyir eylersek, temel insanı ilişkilerimizin aslında bizi nereye yönlendirdiğini de anlarız.
Temelde bu anlama faaliyetinin ne kadar önemli bir mesele olduğu tartışma konusu olsa da bizler içten içe garip bir anlam arayışı çabası içindeyizdir. Bu anlam arayışı canlı bir form olarak varlık sahnesinde yerini alan insanoğlu için epistemolojik açıdan çok da sahici ve anlaşılır bir veri ortaya koymayabilir.Bu büyük kitleler veya topluluklar içerinde bulunan insan için bir sorun teşkil ediyor tabi ki de. Ama insanoğlunun benliğine atmış olduğu kendi bakış açısı,toplumsal birey olma keyfiyetinden kopuk bir haldir. Birey benliğini inşa etme sürecini her zaman kendi içinde başlatır her daim. Her insan kütlesinin olduğu yerde bu farklılaşmış farklı benlerin bir araya geldiği yerde ortak hedef tutkusu olduğu gibi bu benlerin yapısı gereği ortaya çıkan farklılaşmanın yarattığı sorunlar da mevcuttur. Her ne sorun içinde olursak olalım insanlar arası etkileşim gereği, süreklilik halinde sohbet, muhabbet içinde olmak hayatın zorunlu getirisi haline gelmiş bulunmaktadır. Bu zaruriyet çerçevesinde, reel hayatta olduğu kadar Sanal Chat Sitelerinde ki çeşitli Sohbet Odalarında, Aktif Sohbetler eşliğinde chat yaparak sanal sosyallik adına adımlar atmaktayız. Bunun yanı sıra ekonomik durumlarımızın ücretli sitelere uygun olmamasından kaynaklı olarak, Bedava Chat Odaları seçeneğini de tercih edebilmekteyiz…

Teknolojinin de yardımıyla çok rahat bir araya gelen bu farklı benler,kendi kimliklerini tekrar tekrar inşa etmekte, tekrar tekrar üzerlerine yağan imgeleri kendi benliğinde özümseyip kendi anlam dünyasının potasında eritmektedir. Özellikle Mobil Chat odalarında kendini gösteren bu bir araya gelme ve farklılaşma durumsallıkları anlattıklarımıza oldukça fazla veri sunmaktadır. Mobil chat Odalarının kendi içerisinde farklı bünyelerin tutum ve davranışlarında yaptığımız küçük çaplı gözlemler bizlere şunu anlatmaktadır aslında benliğin oluşumu, bireyin keyfiyetinde şekillenmez.
Bireyin Bedava Mobil Chat Odaları ortamlarında yaptığı diyaloglar gözlemsel olarak bakıldığında birey-birey ilişkisini ön plana çıkartır yani karşılıklı kimlik transferi hali…

Bireyler,bu kimlik transferini benlik potasında eritirken aynı zamanda farklı benliklerden gelen negatif unsurları da kendi benliğinden savuşturmaya çalışır.. Bu negatif etkileşim de unutulmamalıdır ki yine yukarıda belirttiğimiz kimlik transferlerinin ürünüdür ve savuşturma hareketi de bu transferin bize bağışladığı bir savunma mekanizmasıdır. Sahiplendiğimiz benliğimiz bizim için çok önemlidir. Örneklemede kullandığımız ve yazımızın başlığına malzeme teşkil eden Mobil Sohbet Odaları, temel insan ilişkilerinin bir başka yüzü falan da değildir aksine hayatın ta kendisidir.
Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın da dediği gibi; “Bizler her gün hayata farklı kimlikle dahil oluyoruz. Bunu yapmazsak barınamayız veya var olamayız.” Hayatın kendi gerçekliği böyledir. Bedava Mobil Sohbet Odalarının hayattan kopuk bambaşka bir dünya olduğunu iddia etmek, yaşamış olduğumuz reel hayatın kendisini anlamamış olmadığımızı gösteri.
Sahiplendiğimiz benliğimiz aslında bizim tasarrufumuzda şekillenen davranışsallıklar kütlesi değil aksine insan ve insan dışı faktörlerin imgelemelerinin sonucudur.

 

 

PRETORYA

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • aSu
  Cevapla

  Günümüz şartlarında teknolojinin de ilerlemesiyle sanal sohbet sitelerinin kullanımı daha çok artmıştır. Her dilden her ırktan olan insanlar sanal chat sohbet odalarını kullanarak farklı kültürden olan insanlarla diyalog kurup konuşmaktadir.Sohbet edip yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen herkesin gelebileceği tek doğru adres sohbeteuro.net tır. Bizde sohbeteuro.net ailesi olarak herkesi ailemize bekleriz.
  Emeğine yüreğine sağlık Dünyam.

 • OrhaN
  Cevapla

  emegine saglık çok guzel anlatmışsın

  • admin
   Cevapla

   Eyvallah abım tşk ederım esnaFım adına

 • Noir
  Cevapla

  Emeginize,yüreginize saglik.Sanal deyip gecmeden,hakiki insanlari,candan dostluklari bulabilmek sanstir.Bende o sansli insanlardanim bu güzel aile sayesinde…

  • admin
   Cevapla

   Cansın Can

 • Eda
  Cevapla

  Elinize emeğinize yüreğinize saglik

  Çıkıp gelin artık!

  • admin
   Cevapla

   katılıyorum Sohbeteuro.net çıkın çıkın gelin yahu 😀

 • Pretorya
  Cevapla

  oldukça güzel bi yazı olmuş… ellerine sağlık esnafım..

 • Happy
  Cevapla

  Teknolojinin vesilesi ile sohbeteuro ailesinin bir parcasi olup birbirinden guzel yurekli sevecen seker ciguli inorganik insanlarla tanismama vesile oldu. Hepinizi tek tek ayri ayri cok cok siviyirim (dipnot: Caniniz Cennete) 😀

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin