Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Mobil Chat Odaları

Mobil Chat Odaları

HAYATIN GERÇEKLİĞİNDEN MOBİL SOHBET ODALARINA

Kendi dünyamızın gerçekliğinden kopuk yaşadığımız hissine kapıldığımız bir durumda neler yaparız hiç düşündünüz mü? Bu durum kendi başına akıl dilebilecek bir durum değildir. Şartlar ve vakalar fiziki varoluşu gerekli kılar. Peki gerçekliği sorgularken mobil sohbet odalarındaki durumların gerçeklikten kopuk mu olduğunu zannediyoruz. Hayır. Her ortamın kendine göre varoluş ve var ediş biçimi vardır. Her şart kendine göre bir realite zemini oluşturur. Mobil sohbet odalarının realiteden kopuk olduğu gerçekliği ise bir yanılsama, bir illüzyondur. Şimdi biz burada şunu rahatlıkla anlatabiliriz ki reel dünya ve mobil chat odaları dünyası diye bir ayrım yoktur. Hepimiz farklı kimliklerin biçimlendirdiği, farklı gerçekliklerin dönüştürdüğü,farklı toplumların şekillendirdiği bireyleriz.Bu formlaştırma halinin reel olduğunu düşündüğümüz hayatın içerisinde olmadığını mı zannediyoruz!…

Kendin olmak ne demek! Kendimize ne kadar katlanabiliyoruz ki başkalarının da buna katlanmasını onlardan isteyeceğiz! Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın dediği gibi “Her gün sokağa farklı kimliklerle çıkarız.” Bu gerçektir.İnsan olmamızın en önemli durumlarından biridir toplum olarak yaşamak. Kim reel hayat dediğimiz gerçekliğin sohbet odalarından ayrımının anlamsız olduğundan bahsediyorsak burada bazı şeyler konuşuyoruz demektir. Peki biz ne konuşuyoruz. Reel hayatın kendine göre kimlik algısı ve bu algıyı karşılayanı var.Bu karşımızdaki kişi reel hayatın içinde bize bazı imgeler gönderiyorsa bunu sanal dünyanın gerçekliğinden daha ciddiye alırız.Çünkü sanal dünyanın ahlaki yozlaşmışlığının farkındayızdır. Kişilik hale getirmelerin,  kendinliği; bireyin elinden alınmaktadır. Kısacısı sanal dünya olarak bahsettiğimiz dünyanın yozlaştırıcı gerçekliği olduğu aşikar. Peki bu yozlaşma reel hayatta da yok mu? Elbette ki var. Hatta daha fazla. Ama buna rağmen insan sanal dünyanın gerçekliğinde karşıdaki kişiye duygusal anlamda daha hoyrat davranabiliyor.Bunun başlıca sebeplerinden birisi kişinin kendi kafasında kurgulamış olduğu sanal dünyanın sahteliği ve yozlaşmışlığı durumu.

Bu durumun altını kalın harflerle çizmek istersek yukarıda mobil sohbet odaları ve reel hayat karşılaştırması yaparken neden bir fark olmadığı noktasın konuşmuştuk. chat odalarının kendine göre,reel hayatın kendine göre gerçeklikleri vardır demek yanılgıdır. Var olan sorunlara algılayış ve yaklaşım tarzımızı göz önünde bulundurarak yaklaşmamız gerekir. Reel hayatın bir benzeri mobil sohbet odalarında gerçekleşmektedir.Sizin reel hayatta elde edemediğiniz her ne varsa emin olun onu mobil sohbet platformlarında da elde edemeyeceksiniz.Bu cümleyi tam tersinden okumak da mümkündür.  Mobil chat odaları kendi gerçekliğini hayatın ve insanın gerçekliğinden alır.

PRETORYA

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Eda
  Cevapla

  Gönlüne yüreğine emeğine sağlık cano

 • Happy
  Cevapla

  Yuregine saglik guzel yazi olmus emmi

 • Blendo
  Cevapla

  Pretorya beyin yazısı sanırım.. kendisini çok beğeniorum.. tabiki yazılarını..

 • Pretorya
  Cevapla

  Yazanın ellerine sağlık güzel olmuş yazı…

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin