Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Muhabbet Odalarında Dostluk Kavramı

Muhabbet Odalarında Dostluk Kavramı

Dert ortağımız, sırdaşımız, bir fincan kahveyi birlikte yudumladığımız, kimi zaman kahrımızı çeken, borç alıp verdiğimiz, sesini duymaktan mutlu olduğumuz yol arkadaşımızdır dost dediklerimiz.  Gerçek dostluklarda hesap kitap yapılmaz.  Kolay kolay birbirlerinin haklarını yemezler ve parayla ölçülmez paylaştıkları yıllar. Ortak bir geçmişleri de vardır gerçek dostların.  Zevkleri uyuşmasa da kalpleri buluşmuştur bir şekilde. Dostluk; açık kalpli olmakla, birbirini iyi dinlemekle ve gözlerinden, sesinden kalbini okuyabilmekle yaşatılabilir. Dostluk, dürüstlük ve içtenlikle yıllara meydan okuyabilir. Aslında bütün insan ilişkilerini güzelleştiren de bu duygular değil mi? Annene ve babana, sadece evlat değil dost da olabilmelisin. Tabii ki anne ve baba da evladına dost olabilmeli. Eşler de öyle değil mi? Eşinle de dost olabilmelisin. Bunun yanı sıra dostluklar sadece reel hayatta olanlar değildir. Çeşitli sanal Sohbet Odalarında da dostluklar kurulabilir.

Kalplerin başka bir iklimde buluşmasıdır dostluk dediğimiz oldu. Bu buluşma ortamı gerek sosyal yaşamlarda olsun, gerekse sanal Chat Odalarında olsun her zaman geçerliliğini korumaktadır. Kalbini birbirine açmaktır dostluk, güvenmektir. Güzel sohbetleri paylaşmaktır. Eğer bir gün bir dostunuzla aranız bozulursa, bilin ki bu, dostluğunuzun biteceği anlamına gelmez. Dostluğunuzun sağlamlığı sınanıyordur belki. Gerçek dostluklar bu sınavları başarıyla atlatır.  Çatlaklar olsa da onarılabilir. Yeter ki siz onu kalbinizden hemen silmeyin. Birbirinize şans verin ve dostunuzun kalbinizdeki yerine öfkenin, nefretin göz dikmesine izin vermeyin. Kolay kazanılamayan kolay da kaybedilmemeli. Dostlarınızın çok olması değil;  dostluklarınızın ne kadar sağlam olduğu önemlidir. Sarsılsa da yıkılmıyor ve hayatta kalabiliyorsa dostluğunuz,   o dostluğun mimarları olarak, kalplerinizde, iyi bir dostluk inşa etmişsiniz demektir.

Unutmayın!  Hepimizin bir dost selamına, bir dost sesine ve bir dost eline ihtiyacı vardır. Gerek Muhabbet Odalarında olsun, gerekse reel yaşamımızda olsun, bu dost eli, belki bizi büyüten ellerdir. Belki aynı evi paylaştığımız kardeşimizdir; hayatımızı birleştirdiğimiz eşimizdir. Belki de aynı sırayı paylaştığımız okul arkadaşımızdır. O dost elini sıkı tutun ve bir fincan kahveyi, çayı birlikte yudumlayın. Dostluğun ve çayın sıcaklığıyla, zaman içindeki güzel yolculuğunuza o dost elini tutarak devam edin. Eşiniz, kardeşiniz, anneniz, babanız, okul veya iş arkadaşınız, komşunuz…

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin