Sohbeteuro.Net Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli SOHBETİN Gerçek Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Muhabbet Odalarında Dostluk Kavramı

15 Mart 2020, Pazar Kategori: Chat Odaları Muhabbat Odaları Sohbet Odaları 121 0

Dert ortağımız, sırdaşımız, bir fincan kahveyi birlikte yudumladığımız, kimi zaman kahrımızı çeken, borç alıp verdiğimiz, sesini duymaktan mutlu olduğumuz yol arkadaşımızdır dost dediklerimiz.  Gerçek dostluklarda hesap kitap yapılmaz.  Kolay kolay birbirlerinin haklarını yemezler ve parayla ölçülmez paylaştıkları yıllar. Ortak bir geçmişleri de vardır gerçek dostların.  Zevkleri uyuşmasa da kalpleri buluşmuştur bir şekilde. Dostluk; açık kalpli olmakla, birbirini iyi dinlemekle ve gözlerinden, sesinden kalbini okuyabilmekle yaşatılabilir. Dostluk, dürüstlük ve içtenlikle yıllara meydan okuyabilir. Aslında bütün insan ilişkilerini güzelleştiren de bu duygular değil mi? Annene ve babana, sadece evlat değil dost da olabilmelisin. Tabii ki anne ve baba da evladına dost olabilmeli. Eşler de öyle değil mi? Eşinle de dost olabilmelisin. Bunun yanı sıra dostluklar sadece reel hayatta olanlar değildir. Çeşitli sanal Sohbet Odalarında da dostluklar kurulabilir.

Kalplerin başka bir iklimde buluşmasıdır dostluk dediğimiz oldu. Bu buluşma ortamı gerek sosyal yaşamlarda olsun, gerekse sanal Chat Odalarında olsun her zaman geçerliliğini korumaktadır. Kalbini birbirine açmaktır dostluk, güvenmektir. Güzel sohbetleri paylaşmaktır. Eğer bir gün bir dostunuzla aranız bozulursa, bilin ki bu, dostluğunuzun biteceği anlamına gelmez. Dostluğunuzun sağlamlığı sınanıyordur belki. Gerçek dostluklar bu sınavları başarıyla atlatır.  Çatlaklar olsa da onarılabilir. Yeter ki siz onu kalbinizden hemen silmeyin. Birbirinize şans verin ve dostunuzun kalbinizdeki yerine öfkenin, nefretin göz dikmesine izin vermeyin. Kolay kazanılamayan kolay da kaybedilmemeli. Dostlarınızın çok olması değil;  dostluklarınızın ne kadar sağlam olduğu önemlidir. Sarsılsa da yıkılmıyor ve hayatta kalabiliyorsa dostluğunuz,   o dostluğun mimarları olarak, kalplerinizde, iyi bir dostluk inşa etmişsiniz demektir.

Unutmayın!  Hepimizin bir dost selamına, bir dost sesine ve bir dost eline ihtiyacı vardır. Gerek Muhabbet Odalarında olsun, gerekse reel yaşamımızda olsun, bu dost eli, belki bizi büyüten ellerdir. Belki aynı evi paylaştığımız kardeşimizdir; hayatımızı birleştirdiğimiz eşimizdir. Belki de aynı sırayı paylaştığımız okul arkadaşımızdır. O dost elini sıkı tutun ve bir fincan kahveyi, çayı birlikte yudumlayın. Dostluğun ve çayın sıcaklığıyla, zaman içindeki güzel yolculuğunuza o dost elini tutarak devam edin. Eşiniz, kardeşiniz, anneniz, babanız, okul veya iş arkadaşınız, komşunuz…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sohbet sohbet Sohbet Siteleri Chat Siteleri Seviyeli Sohbet
madrid bet
madridbet
yabancı dizi izle
poker siteleri
mobil ödeme kabul eden bahis siteleri