Muhabbet Odalarında Narsist Userler

İnsanların yaradılış dna sına kodlanmış olan önce ben kavramı, farkında olmadan bütün iyi niyetlerin en zemin görselliğini, bir picasso eseri ziyafetinde sergilemkte ve en beğenilen eser haline getirmektedir. Bütün farkındalıklarımızın dışarı yönelik olmasından mıdır bilinmez, öz elestiriye kepenkleri kapatmış durumda olmamız, enpati yeteneğimizi yok denilecek şekilde kısıtlamıştır. Kişisel eleştirisi manevra yeteneğini yitirmiş, tek düze yönde seyreder hale gelmiş insanlar topluluğu olarak, daima kendi bildiklerimizin, hayata dair rota çizmek konusunda, doğru pusula olduğuna inanınır ve at gözlüklerimizi cebimizden ayırmaz durumda yaşarız. Reel hayatlarımızda ki bu yorgun seramoninin, sanal Sohbet Odaları platformunda farklı idame edebileceği düşüncesi ile, hayatlarına bir yudum değişiklik katabilmek adına tercih ettikleri na reel ortamın, umulanın dışında yol çiziyor olduğuna şahit olan userler, denizin derinlerine dalıp vurgun yemiş dalgıç kıvamında hayal KıRıK’lığı yaşamaktadırlar.

Demokrasi gereği, her insanın eşit şartlarda hür ve aynı kalitede nefes alabilme hakkına sahip olduğu gerçeğinin gölgesinde, kimlik dillerimizi koruma ve onu özgürce kullanma hakkının da, en küçük bir anlam sapması olmadan, açıkça ortaya konmuş olması ve aralıksız kollanması temelinin ışığında, hem aynı temel haklara sahip olup, hemde farklı dünyaların da sahibi edasında davranan, her bir şeye sahip olduğuna, yada olması gerektiğine inanan sosyal çevremizin, zehir kusan bencilliklerinden ve narsistane tavırlarından sıkılan bizler, can havliyle koştur koştur daldığımız Muhabbet Odaları manzaralarınında bozulduğu gerçeği ile yüzleşmek zorunda bırakıldığımızda, farklı farklı Chat Odalarında şansımızı denemekteyiz…

İnsanların hastalık derecesindeki ego seviyeleri ve çevreleriyle olan ben merkezli itici ilişkileri kadar, karmaşık bir olguyu, ayrıntılı olarak incelemeyi denersek, bu denemelerin son derece sınırlı çerçevesi içinde, özellikle kişisel kimlik kavramları ile bağlantılı bazı durumları ön plana çıkardığını görürüz. Zati ezginliklerinin ve piskolojik olarak eksik hissettieri konular üzerindeki kişisel baskılarının, hala zırda bozuk olan yapılarını saklama çabası içersinde, koruma kalkanlarının savunma yerine hücuma dayalı olduğunu, eksikliklerini ve yokluğunu hissettikleri her şeyin, bir tamamlayıcı olarak kendilerine ait olmasi gerektiğini düşünerek, karşısındaki muhatablarını düşünmeden narsistce hareket ettiklerini görebiliriz…

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
20 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Selen
Selen
4 ay önce

Guzel bir konuya Degnmssn Abimm O guzel yuregne Sglik… :**!

Happy
Happy
4 ay önce

Caniniz cennete narsistler (bende dahil) :Ddd guzel yazik abik yurrgine saglik. :)))

ySm
ySm
4 ay önce

Degil mi 🙂
Ama birazda oz elestiri lazim..Hep karsindakinin yalnislarini gormek istemekte bu dusunce yapisina sahip olduğumuzun gostergesidir..

ALoNeDark
ALoNeDark
4 ay önce

Her insanda kendine ozgu bir ego vardir bu ego bir insani Degersizlik kilabiliyor ve işsizlestire biliyor vs vs
umudlariyla denizleri asip bir kul olmakdan kacabiliyormi orasi muhamma .dir

degerli admin guzel bir mekale olmus o yureyine saglik .

Ulker
4 ay önce

Yine dokturmus can 🙂

PetunYa
PetunYa
4 ay önce

Guzel bir yazi yuregine kalemine saglik devamini bekleriz

SiyahLi
4 ay önce

Oyyy oyyy oyyy gusel kalbine sağlık keko muhteşem olmuş

admin
admin
4 ay önce
Reply to  SiyahLi

teşekkur ederım keko..

Tugba
Tugba
4 ay önce

Emegine saglik abim ,Narsist kişilik bozukluğuna sahip kişileri sunucularda cok ca gorebiliyoruz 🙂

admin
admin
4 ay önce
Reply to  Tugba

aynen abısının gulu ne yazıkkı gorebılıyoruz.. Tşk edeırm

aSu
aSu
4 ay önce

Ego ve bencillik biz insanlar için Alisa gelmiş bir durum haline gelmiştir. Bu durumu özellikle Real hayatımızda sıklıkla görmekteyiz. Ve bunun için böyle sitelerde yeni yeni insanları tanıyıp düşünce ve duygusal mantigimizi iyi yöne teşvik edebileceğimiz kanaatindeyim.

admin
admin
4 ay önce
Reply to  aSu

Guzel yorumların ıcın tşk ederım. Bende aynı fıkırdeyım

Marko paşa
4 ay önce

Dikkat edilmesi gereken bi konu… tebrikler..

SıRat
4 ay önce

Ellerinize saglik guzel bir konu olmus…

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları

sohbet

Sohbet odaları

bedava chat

chat odaları - Forum - sohbet Turk Chat ircforum Radyo Player