Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Muhabbet Odalarından Evliliklere

Muhabbet Odalarından Evliliklere

Hemen hemen hepimiz, evli çiftlerden nasıl tanıştıkları ve aşık olduklarına dair çeşitli anlatımlara tanıklık etmişizdir. Dinlediğimiz hayat hikayelerinin pek çoğunda hikaye tesadüflerle başlamaktadır. Herhangi bir yerde yada zamanda çiftlerin hayatları bir şekilde kesişiyor ve aşık oluyorlar. Birbirlerine delicesine tutkun halde yaşarken, günün birinde artık birinin diğeri olmadan nefes alamayacaklarına karar veren çiftler, yüreklerinde atan heyecanı parmaklarına takılan yüzükle birleştirmeye karar veriyorlar. Kimilerinde hemen, kimilerinde kısa zaman zarfında, kimilerinde ise bir kaç yıl sonra toplumun yapı taşı, temeli olan aile kavramı oluşturuluyor. Bu çeşitlilik gösteren hikayelerden biride, sanal ortamın Muhabbet Odalarında tanışıp da evlenmeye karar veren çiflerdir. Bu çiftlerin her hangi bir Sohbet Odasında merhaba ile başlayıp, birbirlerini tanıyan ve ısınan bireylerin, çeşitli platform paylaşımları ile birbirlerini daha iyi tanıyıp, kaynaştıkları ve sonrasında aile oluşturmaya karar verdikleri İRC ortamı, aynı zamanda güzel ve kalıcı dostluklara da ev sahipliği yapmaktadır.

Chat Odaları Vesilesiyle Başlayan Evlilikler Sağlıklı mı?

Ne oluyor da, birbiri için bir zamanlar ölen biten çiftler, çılgına dönen çifler zamanlar kedi köpek gibi geçimsiz olup, kavga etmeye başlıyor? Sanal ortamın Chat Odalarında canım, cicimli başlayan yada, reel hayatta göz göze, diz dize başlayan aşklar evlendikten sonra aynı sihrini koruyamıyor? Aşk, yeni doğmuş bir bebek gibi saf ve temizken, neden çirkinleşip ölüyor ve cenazesi onu doğuranlar tarafından acımasızca kaldırılıyor? Bir zamanlar birbirlerinin tırnağına bile zarar gelmemesi için canlarını vereceklerini söyleyen sevgililer, nasıl oluyor da, gün geliyor evlilikte birbirlerine ağızlara alınmıyacak sözler, küfürler edebiliyor, şiddet uygulayabiliyorlar? Olağan üstü özelliklere ve güzelliklere sahip olan bu duygu yani aşk, evlilik de ne oluyor da yitip gidebiliyor? Yoksa; aşk mı evliliğe uygun değil, evlilik mi aşkı içinde barındıramıyor? Bu ve buna benzer soruları sonsuz şekilde sıralayabiliriz. Evli çiftlerin çeşitli terapilere katılıp, ortak fikirleri haline gelen cümle; ”bize ne oldu da bu hale geldik hala anlamadık?” oluyor. Aslında Doğru soru şu olmalı; ”biz ne yaptık da aşkı öldürdük?”

Paki ya AŞK Neden Bu Kadar Önemli?

Bu sorunun yanıtı bana göre aşkın, ”birleştirici” görevinin olması. Bu duygu bir tutkal gibi insanları birbirine yapıştırıyor. Hiç bir duygu yok ki, içinde birden fazla hissi barındırsın. Sadece ve sadece aşk tüm duyguları bünyesinde barındırır. Kadın ve erkeği birbirine bağlama etkisinin son derece öneli olduğuna inanılan aşk, eğer çıkar ve mantık evliliği söz  konusu değilse, ilişkileri sağlıklı ve zinde tutmaktadır. Aşk; insanın her yaşında yaşayıp, hissedeceği bir duygudur. gençlikte, yetişkinlikte, orta yaşta ve hatta yaşlılıkta bile insanlar aşık olabiliyorlar. Toplumsal, ekonomik ve bireysel sorunlar her ne kadar aşkı körertmeye çalışsa da, aşk; kendisini unutturmamak adına her daim çaba gösteriyor. sokaklarda rastladığımız aşıklar, bize aşkın hala var olduğunu gösteriyor.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin