Kategoriler
Chat Odaları Mobil sohbet Muhabbat Odaları Sohbet Odaları

Sanal Arkadaşlıklardan Real Dostluğa

Real hayatlarda bile güvenilen dostluklar kuramayan insanlar

Çeşitli Chat ortamlarında farklı karakteristik özelliklere sahip, karmaşık insanlarla tanışır, kafa yapımıza en uygun kişiliğe sahip olanlarla, Muhabbet etmeyi tercih ederiz. Ne var ki sanal gerçekliğin güvenilirliği, ne derece  gerçek, ne derece yaratılan hayali imgedir, buna emin olamayız. Edilen Sohbetin’in zamana yayılmasıyla beraber, oluşturulan karşılıklı güven kavramının getirisidir ki, muhataplar  özel hayatlarıyla ilgili cesur adımlar atarak, kişisel sıkıntılarını paylaşırlar. Bununla beraber derinleşen kaynaşma eylemleri karşılık lı terapiye dönüşür.

Muhabbet esnasında tumturaklı sözlere güvenen bireyler

Kullanılan samimi Muhabbet’in etkisiyle, yollarını kaybeder ve yarattıkları imgelere kati olarak inanırlar. Bulutların arasında kesin biçimlerin görülmesinin imkansızlığını çoktan unutmuş olacaklardır ki, Dostluk kurma yolunda, tabularını yıkar, aralarındaki perdeleri kaldırırlar ve güven ortamı perçinlenir. Sıkı bağlar kurduğuna inanan sanal sırdaşların  nadiren de olsa bu durumu sosyalleştirdikleri görülmektedir. Peki ya asıl merak konusu o dur ki bu durum kalıcı mıdır?

Sanal Chat Bedava Muhabbet, Mobil Chat, Sohbet Odaları gibi

Site bünyelerinde kurulan dostluklar, ne kadar sağlıklı ve uzun soluklu olabilirliği bilinmemekle birlikte, Akılları karıştıran en çarpıcı durum, kullanıcıların  birbirleri ile olan Muhabbetleri’ne bağımlılığının gözlenmesidir. Sohbet esnasında ki sıcak konuşmalarının samimiyet seviyesi objektif gözlerle anlaşılamasa da, Chat ortamı yalnızlığa çare açısından devrim niteliğindedir.

“Sanal Arkadaşlıklardan Real Dostluğa” için 10 yanıt

aßi kaLemine SağLık Evet , ßende Aynı ŞekiLde Cok Kişiyi SanaLda Tanıdım ReeL DostLukLardan Dahada KıymetLi DeğerLi Emeğine SağLık ßunLardan ßitaneside Kırık aßi oLmak Üzere Cok GüzeL ßir Konu oLmuş .

Güzel insanlari bulmak sanstir.Ben sansli olanlardanim.Belki reel olamiyoruz ama sohbeteurodaki arkadaslarimdaki ictenligi reelimdekilerde bulamiyorum.Emegine saglik cok güzel yazi

Sanalin sanalda kalmasina inanirdim. Ta ki harbi kişilerle tanisincaya kadar.. İyi ki varsiniz 🙂 Seviyorum sizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir