Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Şanlıurfa Sohbet Siteleri

Şanlıurfa Sohbet Siteleri

Şanlıurfa Sohbet Siteleri Arayışları

Şanlıurfa Sohbet Siteleri, Urfalı vatandaşlarımız için tasarlanan ve bölgesel olarak kullanılan Sohbet Odalarıdır. Öncelikle Urfa’mızı tanıyalım. Urfa, eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuştur. Doğu ile batı dünyasını kültür ve ticaret bakımından birbirine bağlayan eski ve önemli yollar sisteminin bir düğüm noktası oluşu, bütün bu bölgede çok eskiden beri parlak bir medeniyet seviyesine ulaşmış kentlerin kurulmasını hazırlamıştır. Harran, Urfa, Suruç, Birecik, Samsat ve Rakka gibi, ne zaman kuruldukları bilinmeyen kentleriyle dünya medeniyetinin  en eski ve büyük merkezlerden birini oluşturmuştur. MÖ 1. binyıldan beri sürekli olarak meskûn olan kent, yakın döneme kadar Urfa adıyla anılmış, ancak 1984 yılında TBMM kararıyla “Şanlı” ünvanını edinmiştir. Şanlıurfa ilinin merkezidir.

Şanlıurfa Tarihçesi

Tarihçe Urfa Kur’an, İncil ve Tonah (Eski ahit/ Tevrat)’ta geçen İbrahim peygamberin, doğum yeri olarak kabul edilir ve anısına Camii de bulunmaktadır. Ayrıca Peygamber Eyüp’ün de (İncil ve Eski ahitte Job ) doğum yeri olarak kabul edilir. Urfa kent merkezinin altında bugünkü Balıklıgöl’ün kuzeyinde yapılan bir keşif sonucu, Urfa kent merkezi tarihinin MÖ. 9500’e Çanak – Çömleksiz Neolitik Döneme kadar uzandığı görülmüştür.

11.500 yıllık tarihi süreç içerisinde Ebla, Akkad, Sümer, Babil, Hitit, Hurri-Mitanni, Arami, Asur, Pers, Makedonya, Roma, Bizans gibi uygarlıkların egemenlikleri altında yaşamıştır.

Urfa, 1094 yılında Selçuklu hakimiyetine girmiştir. 1098’de Haçlı Edessa Kontluğu, daha sonra Eyyubi, Memluk, Türkmen aşiretleri, Timur devleti, Akkoyunlular, Dulkadir beyliği, Safeviler ve en son da 1516’da Osmanlı sınırları içine katılmıştır. Önceleri Rakka Eyaleti sınırları içerisinde yer alan Urfa, 1876’da Halep Vilayetine bağlanmış, 1916’da ise bağımsız bir sancak olmuştur.

Şanlı Urfa Chat Sohbet Odaları

Böylesine derin köklere sahip olan memleketimizin, kendine ait bir sanal ortamının olmaması tabi ki abes olurdu. Bunun bilincini taşıyan SohbetEuro.net Mobil Sohbet Sitelerinin ana sunucusu, Urfa ilimize ait Chat Sitelerini gündeme getirmiş ve sunmuştur. Urfa ilimizin sanal kültürünü yaşatmaya devam eden sitemiz, sizleri de bünyesinde ağırlamaktan onur duyacaktır. Farklı şehirlerimizden de ortama katılabileceğiniz Şanlıurfa Sohbet Odalarımız, hizmetinize sunulmuştur.

 

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Selen
  Cevapla

  Emegne Yuregne Sglk Abim…

 • KahKaha
  Cevapla

  Türkiye’nin her yerine özel sohbet :d
  Emeğine sağlık hayatım.

 • CoLoR
  Cevapla

  Emeklerinize Saglik Kolay Gelsin

 • Pretorya
  Cevapla

  ülkemizin her köşesi ayrı bi güzellik.. ayrı bi zenginlik..

 • Happy
  Cevapla

  Yine mi dokturdun be abim Eline emegine saglik. Kalemin dert gormesin bol bol ilhamlanasin abikk

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin
error: Content is protected !!