Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Şanlıurfa Sohbet SiteleriŞanlıurfa Sohbet Siteleri

Şanlıurfa Sohbet Siteleri

Ana Sayfa / Şanlıurfa Sohbet Siteleri

Şanlıurfa Sohbet Siteleri

admin     27-02-21     Mobil Sohbet Odaları, Şanlıurfa Sohbet Siteleri, Şehir Sohbet Odaları, Sohbet, Sohbet Odaları     Şanlıurfa Sohbet Siteleri     176 Defa Okundu

Şanlıurfa Sohbet Siteleri Arayışları

Şanlıurfa Sohbet Siteleri, Urfalı vatandaşlarımız için tasarlanan ve bölgesel olarak kullanılan Sohbet Odalarıdır. Öncelikle Urfa’mızı tanıyalım. Urfa, eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuştur. Doğu ile batı dünyasını kültür ve ticaret bakımından birbirine bağlayan eski ve önemli yollar sisteminin bir düğüm noktası oluşu, bütün bu bölgede çok eskiden beri parlak bir medeniyet seviyesine ulaşmış kentlerin kurulmasını hazırlamıştır. Harran, Urfa, Suruç, Birecik, Samsat ve Rakka gibi, ne zaman kuruldukları bilinmeyen kentleriyle dünya medeniyetinin  en eski ve büyük merkezlerden birini oluşturmuştur. MÖ 1. binyıldan beri sürekli olarak meskûn olan kent, yakın döneme kadar Urfa adıyla anılmış, ancak 1984 yılında TBMM kararıyla “Şanlı” ünvanını edinmiştir. Şanlıurfa ilinin merkezidir.

Şanlıurfa Tarihçesi

Tarihçe Urfa Kur’an, İncil ve Tonah (Eski ahit/ Tevrat)’ta geçen İbrahim peygamberin, doğum yeri olarak kabul edilir ve anısına Camii de bulunmaktadır. Ayrıca Peygamber Eyüp’ün de (İncil ve Eski ahitte Job ) doğum yeri olarak kabul edilir. Urfa kent merkezinin altında bugünkü Balıklıgöl’ün kuzeyinde yapılan bir keşif sonucu, Urfa kent merkezi tarihinin MÖ. 9500’e Çanak – Çömleksiz Neolitik Döneme kadar uzandığı görülmüştür.

11.500 yıllık tarihi süreç içerisinde Ebla, Akkad, Sümer, Babil, Hitit, Hurri-Mitanni, Arami, Asur, Pers, Makedonya, Roma, Bizans gibi uygarlıkların egemenlikleri altında yaşamıştır.

Urfa, 1094 yılında Selçuklu hakimiyetine girmiştir. 1098’de Haçlı Edessa Kontluğu, daha sonra Eyyubi, Memluk, Türkmen aşiretleri, Timur devleti, Akkoyunlular, Dulkadir beyliği, Safeviler ve en son da 1516’da Osmanlı sınırları içine katılmıştır. Önceleri Rakka Eyaleti sınırları içerisinde yer alan Urfa, 1876’da Halep Vilayetine bağlanmış, 1916’da ise bağımsız bir sancak olmuştur.

Şanlı Urfa Chat Sohbet Odaları

Böylesine derin köklere sahip olan memleketimizin, kendine ait bir sanal ortamının olmaması tabi ki abes olurdu. Bunun bilincini taşıyan SohbetEuro.net Mobil Sohbet Sitelerinin ana sunucusu, Urfa ilimize ait Chat Sitelerini gündeme getirmiş ve sunmuştur. Urfa ilimizin sanal kültürünü yaşatmaya devam eden sitemiz, sizleri de bünyesinde ağırlamaktan onur duyacaktır. Farklı şehirlerimizden de ortama katılabileceğiniz Şanlıurfa Sohbet Odalarımız, hizmetinize sunulmuştur.

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (5 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Sohbeteuro.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652