Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Sinop'umuz Sohbet Odalarında

Sohbet Odalarında Sinop

Ana Sayfa / Sohbet Odalarında Sinop

Sohbet Odalarında Sinop

admin     07-02-20     Chat Odaları, Muhabbat Odaları, Sohbet Odaları     Sohbet Odalarında Sinop     188 Defa Okundu

Çok şirin bir ilimiz olan Sinop, bünyesinde yaklaşık olarak 208.000 kişiye ev sahipliği yapmakla beraber, Karadeniz bölgesinin orta kısımlarında yer almaktadır. Bünyesine bağlı olarak; Ayancık, Boyabat, Gerze, Türkeli, Durağan, Dikmen, Erfelek ve Saraydüzü ile dokuz ilçeye sahiptir. Ülkemiz nazarında çok önemli tarihe sahip olduğu bilinen Sinop’a ilk yerleşimin Tunç Çağı ile başladığı bilinmektedir. Hatta Antik Çağ’da Karadeniz’in en önemli liman kenti olduğu ve M.Ö 7.yy da Helen Kolonisi olarak kurulduğu bilinmektedir. Çok ama çok uzun yıllar boyunca; Hitit, Frig, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Candaroğlu ve Osmanlı Devleti hakimiyeti altında kalan şehrin bilinen en eski adı Sinope’dir. 

Karadeniz’in orta kesimlerinde yer almasıyla birlikte, Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü Sinop’ta, yılın büyük kısmı yağışlı ve havası nemlidir. Şehrin iklimsel özelliklerinin en önemlisi sürekli rüzgarlı olmasıdır. İlin yüzde 60 lık kısmı ormanlardan ve fundalıklardan oluşmakla beraber, çam, meşe, köknar, gürgen, karaçam, kızılcık bölgesinde görünen en yoğun ağaç topluluğudur. Güneye doğru hava şartları değiştiği için bitki örtüsü yerini bozkırlara bırakmaktadır. Turistik özellikleriyle de göz dolduran memleketimiz de, İnaltı Mağarası, tarihi Sinop Ceza Evi, Efelek Tatlıca Şelalesi, Türkiye’de bulunan tek Fiyord olan Hamsilos Koyu ve Karakum Plajı gezilip görülesi yerlerin başında gelmektedir. Kargaşadan ve Stresden uzak olan bu kafa dinleme memleketi her haliyle ruhlara huzur vermektedir.

Bütün bu güzellikleri bünyesinde barındıran Sinop şehrimizin, kendine ait bir Sohbet Odalarının bulunmaması ciddi bir eksik olacaktır diye düşünerek, gerek şehrimizi merak edenlerin, gerekse şehrimiz vatandaşlarının Sıcak Muhabbet ortamında bulunup, samimi sohbetler eşliğinde kendilerinden bir şeyler katarak paylaşabilecekleri, Sinop Muhabbet Odalarını bünyemizde barındırmaya karar verdik. Sohbeteuro.net Sitemiz bünyesine bağlı olarak, Sinop Chat Odalarına yer verdiğimiz platformda siz gönül dostlarını aramızda görmek, yeni arkadaşlık ve dostluklar kurmak adına yolu samimiyette düşen herkesi bekleriz.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Sohbeteuro.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652