Sohbet Geçmişine Yolculuk

Günümüz Sohbet Odaları‘nın ve buna bağlı Chat Forumları’nın en güncel konusu haline gelen, eski sanal muhabbet ortamı, daha sıcak, daha samimi ve daha dostane miydi ? Cevap olarak, aynı noktada buluşan ve hemfikir olan emektar userler, şartların ve çoğalan sosyal paylaşım sitelerinin de etkisi ile İrc ortamının eskisi kadar tercih edilmediği ve sohbet ortamının tat vermediğine, bozulduğuna inanıyorlar. Sanal sohbet ortamının artık samimiyetini yitirdiğine inanan, mazideki arkadaşlıklara özlem duyan köklü kullanıcılar, tanıdık bir rumuz gördüklerinde, mutluluk duyar hale gelmişler.

Tabi ki emektar kullanıcıların fikirlerinin gölgesinde, doğal olarak, geçmişle, yaşamış olduğumuz zaman çerçevesindeki Muhabbet Odaları arasındaki fak nedir? Sorusu akla geliyor. Bu sorunun cevabını bulmak için geçmiş dönem İrc ortamını incelememiz gerekiyor. Maziye göz gezdirdiğimiz de en büyük etkenin, Mobil Sohbet‘in günümüz de yaygın hale gelmiş olması olduğunu görebiliriz. İnsanların bilgisayar ortamına zorunlu olduğu dönemler de, gerek çalışma kuşulları, gerekse sosyal ihtiyaçlarını karşılama zorunluluğunda olan kullanıcılar, işlerini yaparken yada ihtiyaçlarını karşılarken, bilgisayardan uzak olduğu dönemler de, sohbet ortamına özlem duyarlardı. Mobil Sohbet hayatımıza girdikten sonra, bu özlemin her an giderilme imkanına sahip olduğumuzdandır ki; İrc alemi eski cazibesini yitirdi diyebiliriz.

Bunun yanı sıra; facebook, instagram, skaype, whatsapp, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin artması ve buna bağlı olarak yaygınlaşması da, İrc ortamının cazibesini yitirmesine ve unutulmaya yüz tutmasına dair başlıca sebeplerdendir. Her ne kadar eski günlerde ki sıcaklığı ve tercih edilirliği olmasa, can çekişir hale gelmiş olsa da, biz emektarlar sohbet sitelerine nefes olmaya, yaşatmaya ayakta tutmaya dair elimizden geleni yapmaya devam edeceyiz…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
17 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
EuroSevenUser
EuroSevenUser
7 ay önce

Siz siz olun Euro.net’i o cazibesini kaybetmislerden sanmayin!!

Ata
Ata
7 ay önce

ben büyük aşkımı ruh eşimi hayatımı paylaşacağım eşimi bulduysam eğer… irc ortamı her zaman yaşamalı

naZ
naZ
7 ay önce

Eski sohbetlerin sıcaklığı ve günümüz konularının harmanlandığı, eğlenceli vakitler geçirip dostluklar kurduğumuz iç içe olduğumuz, irc aleminin en iyisi Mobil sohbet deyince akla ilk gelen sohbet platformu. Burda olduğum için gerçekten mutluyum. Eurosohbet te buluşalım (:

qooqL`
7 ay önce

Emegine Sağlık Kardeşim.

SıRat
7 ay önce

Duygularımıza tercüman olan bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık..

Asabi
7 ay önce

Çok güzel bir konuya değinilmiş. Yüreğiniz dert görmesin. Yazanın kalemine sağlık ..

BirGüL
BirGüL
7 ay önce

Emegine saglik herzamanki gibi guzel bir yazi olmus

Gladyatör
7 ay önce

Bende o nerde eski sohbetler sitemlerdenim. Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş…

Müptela
Müptela
7 ay önce

Eline sağlık

Scorpion
Scorpion
7 ay önce

Eline emeğine sağlık

Noir
Noir
7 ay önce

Neydi o eski günler.. Bilgisayarin basindan kalkamazdik. Sanalin ilk yillari cok baskaydi insan özlüyor

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları irc hosting Mobil Sohbet

sohbet

Sohbet odaları

bedava chat

Sohbet - Sohbet - Sohbet - chat odaları - Sohbet - Sohbet - Forum - sohbet Chat Siteleri Turkiye Sohbet Chat Odaları Turk Chat Seviyeli Sohbet ircforum Radyo Player