Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Sohbet Odaları Kimliksizleri

Sohbet Odaları Kimliksizleri

Bazen bin bir ayrıntıya girerek, tam olarak hangi nedenlerle aidiyetlerimizin tümünü dolu dolu istediğimizi açıklayamadığımız da, içimizin derinlerinde  ne istediğimizi, neden bizi rutini altına alan bir şeylere bağımlı yaşadığımızı sorgularız. Bu ısrarlı sorgulamanın getirisidir ki, kafamızda rutinin dışına çıkmak, yeni ortamlara ulaşmak, farklı insanlarla tanışıp hayatımızın gidişatı açısından, bir farklılık yaratmak adına, Sohbet Odalarında yapılan muhabbetlerle stres atarız. Hemen hemen her bireyin sorguladığı; şahsi kimliğim ne? Bunda herkesin ”içinin derinliğinde” ağır basan tek bir kimliğin, bir bakıma kişinin derin gerçekliğinin, doğarken ebediyen belirlenen ve artık değiştiremediği ”özünün” varğ olduğu inanışı yatar…

Sanki geriye kalanın, özgür insan olarak kat ettiği yolun, benimsediği inanışların, tercihlerinin, kendine özgü duygusallığının, yakınlıklarının, sonuçta yaşamının hiç bir öneminin kalmadığını fark eden insanlar, hayatlarına anlam katabilmek adına, Chat Odalarında sosyalleşmektedirler. Bu gün çok sık yapıldığı üzre, insanlarımız; kimliklerini vurgulamaya yöneltildiklerinden, dinsel, ulusal, ırkçı yada etnik nitelikte ki sözüm onlara, temel aidiyete dönme ve bunu herkesin yüzüne vurmaya zorlanarak, ayrıştırılma yapılmaktadır.

Daha özgür kimliği ideal edinip, kendisini bu etnik karmaşanın dışına atmak, toplumun belirlediği çizginin dışına çıkarak, kendi öz benliğini sergileyerek ilerleyen insanlar, kalıbın dışına atılarak toplumdan dışlanırlar. Toplum dışına itilen bu özgür yapı; kişilik bileşenlerine uygun ortam yaratmak adına, şanslarını Sanal Muhabbet Odalarında denemektedirler. Hiçbir etnik yada kişisel tercihleri sorgulamadan, özgürce davranılabilecek özelliğe sahip olduğu için, sanal sohbet platformları tercih edilmektedir.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Happy
  Cevapla

  Yuregine saglik kim yazmissa guzel yazmis guzel eylemis… 😀 :):):) (Not: abikkkkk yazmistir illaki onun kalemine benziyooor)

  • admin
   Cevapla

   başka kım yazar 😀

 • Selen
  Cevapla

  Guzel Konu… Abim Emegne yuregine sglikk 😉

  • admin
   Cevapla

   Saol Prensesım

 • Marko paşa
  Cevapla

  Çok güzel bi yazı….

  • admin
   Cevapla

   saol kardesım

 • Pretorya
  Cevapla

  Emeğine sağlık… güzel yazı olmuş..

  • admin
   Cevapla

   saol kardesım

 • KıRıK
  Cevapla

  Olur olur bu gibi durumlar..

 • Sosyopat
  Cevapla

  Hakli bir yazı sanki…

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin