Sohbet Odalarında yapılan muhabbetler ahlaki midir?

İnsanlığın tarihsel gelişimi sürecinde insanoğlunun eşya ve hadiseler karşısında göstermiş olduğu tutum ve davranışlar değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik toplumun kodlarını oluşturur. Ana hatlar tekrar  güncellenir ve yaşam pratiği her defasında değişmese bile dönüşür… İnsanoğlunun bağlı bulunduğu her toplum irili ufaklı toplumsal dönüşümlere, devrimlere ve isyanlara gebedir. Bu kategorik düşünüş tarzı bize toplumun genel kurallarına, ahlak ilkelerine nasıl bakmamız gerektiği konusunda yol gösterir…  Ahlâk, tanımı yapılsa bile özde felsefenin önemli bir disiplinidir.

İyi nedir? Kötü nedir? Ahlak nedir? sorularına cevap aramıştır, felsefe tarihi boyunca ahlak felsefesi. Buna bağlı olarak iyinin ve kötünün belirleyici ölçütünün ne olduğu konusunda da soru işaretleri çoğalmaktadır. Toplumun ileriye dönük atılımları, yüzyıllar boyu süregelen tabular mi yoksa yenilikler mi olduğunu anlamak gerçekten zordur. Katı akılcılık bize ahlaki edinimlerimizin, tabiatın bir ürünü olduğu vurgusunu sıklıkla yapmakta.  Bu tabiat algısının içinden kendi gerçekliğimizi hakikat algısıyla ele aldığımızda ortaya garip ve dehşet verici sonuçlar da çıkabilir…  Ama aynı sorun heteronom ahlak savunuculuğunda da yani dışsal (tanrısal) olarak kendini göstermektedir.. Erkeğin ve kadının toplum içindeki iletişimi, sohbetleri, muhabbetleri kimi zaman aleni, kimi zaman mahremiyet alanının dahilinde kalır…

Peki ya Sohbet Odaları‘nda yapılan muhabbetler, ahlaki midir? Sorusuna cevap aradığımızda çok felsefi olmasa da cevap olarak, her sepetin içinde mutlaka çürük yumurta vardır diyebiliriz. genel anlamda streslerini atmak, bir nebze rahatlamak için tercih edilen Chat Odaları ahlaki değerlerini koruyan insanların yanı sıra, insani değerlerini yitirmiş, stresini terbiye çizgisini aşarak gidermeyi planlıyan insanlar da mevcuttur. Her ne kadar bu tarz insanları seviye adına temizlemeyi ve site dışına atmayı görev olarak benimsemiş olsak da ne yazık ki bitmiyor ve bitmeyecek olduklarının da farkındayız.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
18 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WaRbLooD
7 ay önce

sanal alemin en sevyeli en ailevi ortamini sadece ve sadece https://www.sohbeteuro.net de tanidim iiyikide tanimisim tavsie ediorum saygılı sevyeli bir ortamda bizimle bulunmak istermisiniz buyrun beklioruz ohalde

BirGüL
BirGüL
7 ay önce

Yüreğine emegine kalemine saglik

Gebzelii
Gebzelii
7 ay önce

Huzurlu neseli sizi mutlu edecek sohbetler mi ariyorsunuz peki neden hala bizime degilsiniz hemen sayfamiza gelerek en guzel muhabbetlere yelken acin.hala yaziyimi okuyorsunuz.birakin yazilari okumayi gelin ve sohbetin citasini hep birlikte yukseltelim….

BirGüL
BirGüL
7 ay önce
Reply to  Gebzelii

Gebzelimm canimsin canim

qooqL`
7 ay önce

Emeğine Sağlık Kardeşim.

uKaLaBaLıK
uKaLaBaLıK
7 ay önce

Once emegınıze yuregınıze kalemınıze saglık guzel bır yazı olmuş… Kısa ve öz dedıgınız gıbı her ortamda bır çürük yumurta cıkar ama çürük yumurtalar yuzunden sende yanarsın…. Bence sohbet odalarında saygı. Hosgoru adap edep karsılıklı olduktan sonra muhabbet herdaim guzeldir…. Bende aranıza yenı geldim ortamınız da sevımlı saygılı ve sevıyelı ınsanlar var dostlugunuz aileniz bu sekilde buyur umarım çürük yumurtalarla degil….. (: bıraz uzun oLdu….;)

SıRat
7 ay önce

Iyı bir konuya deinilmiş. Elinize sağlık…

KıRıK
7 ay önce

Guzel konu ellerınıze saglık..

Gladyatör
7 ay önce

Sohbet sitelerinde yapılan muhabbetlerde ahlaksızca davrananları banlayın.. acımayın… merhamet yok..

Makber
7 ay önce

Çok ince ve güzel bır mevzu olmuş…

UzeyiR
7 ay önce

Çok güzel konu ellerinize sağlık…

Can
Can
7 ay önce

Guzel bir konuya deinilmis..

Noir
Noir
7 ay önce

Hic egosu olmayan hep gülen sicacik insanlari tanidim burda. Hepinizi cok seviyorum

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları

sohbet

Sohbet odaları

bedava chat

chat odaları - Forum - sohbet Turk Chat ircforum Radyo Player