Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Sohbet Odalarında yapılan muhabbetler ahlaki midir?

Sohbet Odalarında yapılan muhabbetler ahlaki midir?

İnsanlığın tarihsel gelişimi sürecinde insanoğlunun eşya ve hadiseler karşısında göstermiş olduğu tutum ve davranışlar değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik toplumun kodlarını oluşturur. Ana hatlar tekrar  güncellenir ve yaşam pratiği her defasında değişmese bile dönüşür… İnsanoğlunun bağlı bulunduğu her toplum irili ufaklı toplumsal dönüşümlere, devrimlere ve isyanlara gebedir. Bu kategorik düşünüş tarzı bize toplumun genel kurallarına, ahlak ilkelerine nasıl bakmamız gerektiği konusunda yol gösterir…  Ahlâk, tanımı yapılsa bile özde felsefenin önemli bir disiplinidir.

İyi nedir? Kötü nedir? Ahlak nedir? sorularına cevap aramıştır, felsefe tarihi boyunca ahlak felsefesi. Buna bağlı olarak iyinin ve kötünün belirleyici ölçütünün ne olduğu konusunda da soru işaretleri çoğalmaktadır. Toplumun ileriye dönük atılımları, yüzyıllar boyu süregelen tabular mi yoksa yenilikler mi olduğunu anlamak gerçekten zordur. Katı akılcılık bize ahlaki edinimlerimizin, tabiatın bir ürünü olduğu vurgusunu sıklıkla yapmakta.  Bu tabiat algısının içinden kendi gerçekliğimizi hakikat algısıyla ele aldığımızda ortaya garip ve dehşet verici sonuçlar da çıkabilir…  Ama aynı sorun heteronom ahlak savunuculuğunda da yani dışsal (tanrısal) olarak kendini göstermektedir.. Erkeğin ve kadının toplum içindeki iletişimi, sohbetleri, muhabbetleri kimi zaman aleni, kimi zaman mahremiyet alanının dahilinde kalır…

Peki ya Sohbet Odaları‘nda yapılan muhabbetler, ahlaki midir? Sorusuna cevap aradığımızda çok felsefi olmasa da cevap olarak, her sepetin içinde mutlaka çürük yumurta vardır diyebiliriz. genel anlamda streslerini atmak, bir nebze rahatlamak için tercih edilen Chat Odaları ahlaki değerlerini koruyan insanların yanı sıra, insani değerlerini yitirmiş, stresini terbiye çizgisini aşarak gidermeyi planlıyan insanlar da mevcuttur. Her ne kadar bu tarz insanları seviye adına temizlemeyi ve site dışına atmayı görev olarak benimsemiş olsak da ne yazık ki bitmiyor ve bitmeyecek olduklarının da farkındayız.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • WaRbLooD
  Cevapla

  sanal alemin en sevyeli en ailevi ortamini sadece ve sadece http://www.sohbeteuro.net de tanidim iiyikide tanimisim tavsie ediorum saygılı sevyeli bir ortamda bizimle bulunmak istermisiniz buyrun beklioruz ohalde

  • admin
   Cevapla

   WaRbLooD katılıyorum kardeşim. iyi ki tanımışız sevmişiz seni..

 • BirGüL
  Cevapla

  Yüreğine emegine kalemine saglik

  • admin
   Cevapla

   Saol Can. Yorumuna sağlık…

 • Gebzelii
  Cevapla

  Huzurlu neseli sizi mutlu edecek sohbetler mi ariyorsunuz peki neden hala bizime degilsiniz hemen sayfamiza gelerek en guzel muhabbetlere yelken acin.hala yaziyimi okuyorsunuz.birakin yazilari okumayi gelin ve sohbetin citasini hep birlikte yukseltelim….

  • admin
   Cevapla

   Gebzeli aynen kardeşim. Gelen herkezi bekleriz… Seviyeye aç dostluğa aç olan insanlar baş tacıdır…

  • BirGüL
   Cevapla

   Gebzelimm canimsin canim

 • qooqL`
  Cevapla

  Emeğine Sağlık Kardeşim.

  • admin
   Cevapla

   saol kardeşim..

 • uKaLaBaLıK
  Cevapla

  Once emegınıze yuregınıze kalemınıze saglık guzel bır yazı olmuş… Kısa ve öz dedıgınız gıbı her ortamda bır çürük yumurta cıkar ama çürük yumurtalar yuzunden sende yanarsın…. Bence sohbet odalarında saygı. Hosgoru adap edep karsılıklı olduktan sonra muhabbet herdaim guzeldir…. Bende aranıza yenı geldim ortamınız da sevımlı saygılı ve sevıyelı ınsanlar var dostlugunuz aileniz bu sekilde buyur umarım çürük yumurtalarla degil….. (: bıraz uzun oLdu….;)

  • admin
   Cevapla

   temennileriniz ve aramızda olduğunuz için teşekkür ederim. 😀

 • SıRat
  Cevapla

  Iyı bir konuya deinilmiş. Elinize sağlık…

 • KıRıK
  Cevapla

  Guzel konu ellerınıze saglık..

 • Gladyatör
  Cevapla

  Sohbet sitelerinde yapılan muhabbetlerde ahlaksızca davrananları banlayın.. acımayın… merhamet yok..

 • Makber
  Cevapla

  Çok ince ve güzel bır mevzu olmuş…

 • UzeyiR
  Cevapla

  Çok güzel konu ellerinize sağlık…

 • Can
  Cevapla

  Guzel bir konuya deinilmis..

 • Noir
  Cevapla

  Hic egosu olmayan hep gülen sicacik insanlari tanidim burda. Hepinizi cok seviyorum

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin