Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Sohbet Sayfaları

Sohbet Sayfaları

Sohbet Anlamı

Sohbet Odalarında sıkça edilen Sohbet kelimesi, Arapçadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Anlamı dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirmek, kişisel görüş ve düşüncelerini karşı kişiye iletmektir. Değişen dünya düzeni, hayat şartları ve teknolojinin yaygınlaşması nedeniyle insanlar yüz yüze sohbet edememektedir.  Her insanın, eğer sosyal fobi değilse (sosyal anksiyete bozukluğu yoksa) ihtiyacıdır Mobil Sohbet Odalarında  sohbet.  Fikirlerin karşılıklı görüş bulduğu sohbet ortamlarının erişilebilirliği internet sayesinde artık daha kolay.  Sohbet sayfalarına bir rumuz alarak (takma isim) giriş yapabilir ve katılımcı sayısının çok olduğu ortamlarda düzeyli sohbet imkanı bulabiliriz. Sohbet beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinden üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip güzel fikirlerin karşılıklı paylaşılmasıdır. Günümüz imkanları dahilinde bir araya gelmek zor. Bir toplumda söz söylemek ve sözünüzü dinletmek bir hayli meşakkatli. İnsanlar ile bir araya geldiğinizde adapte sorunu ortaya çıkmakta.

Sohbet Ahlakı

Sohbet Sitelerinde Sohbet esnasında kişilerin sizi dinlememesi başka işlerle meşgul olması sorun. İnternette yapılan sohbetlerde bu sorun ortadan kalkmakta.  Çünkü zaten gönüllü olarak toplanmış bir kişiler topluluğu sohbet sayfaları. Sizin gibi sohbeti reel hayatında yaşamayan kişilerin genel toplanma alanı. Gerek iş gerek ev hayatında yalnız olan kişilerin sıcak bir sohbet arayışı içinde olması kişileri bu sayfalara yönlendirmekte.  İnsanların dış görünüşü ile yargılamadığı ve gizliliğin daha üst seviyede olduğu bu ortamlarda bilgiler kişinin kendi kararına bağlıdır. Yani siz isterseniz karşınızdakine fiziksel özelliklerinizi, yaşınızı, mesleğinizi söylemeyebilirsiniz. Bu da size olan önyargıyı ortadan kaldıracaktır.

Sohbet Ortamında Yeriniz

Gerçek  sohbet ortamlarında kişilerin bilgilerinden çok yaşlarına, kıyafetlerine, mesleklerine ve fiziksel özelliklerine bakılır. Ama sanal sohbet ortamlarında bu durum farklı.  Tamamen bilginiz, genel kültürünüz ışığında karşılanırsınız. “insanlar kıyafetine göre karşılanır, bilgisine göre ağırlanır” lafı sanal sohbet ortamları ile değişmekte.  Artık insanlar; “bilgilerine göre karşılamakta ve ağırlamakta” Bilim yolunun temeli sohbettir. Bilmediğimiz şeyleri öğrenebiliriz sohbet ortamlarında. Ya da yanlış bildiklerimizin doğrusunu alabiliriz. Fayda sağlarız. Genel kültürümüz gelişir. “Her insan bir kitaptır.” Sohbet esnasında bir kitaptan aldığımız bilgiden çok daha fayda sağlarız. Sanal sohbetlerde aldığımız bilgi yüz yüze sohbetlerden aldığımız bilgilerden daha fazla. Çünkü yazı duygu ve düşüncelerin kalıcılığını sağlamaktadır. Sohbet etmek güzeldir.

 

 

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Pretorya
  Cevapla

  sohbeteuro.net e sen de takıl… hayatını yaşa 😉

 • KahKaha
  Cevapla

  Sohbet ahlakı diye bir şey olduğunu hatırlamak ne güzel oldu. İnsanlar gerçek hayatlarında da buna özen göstermeli.
  Ellerine sağlık hayatım.

 • Karizma
  Cevapla

  “Her insan bir kitaptır” çok doğru sohbet demek karşılıklı bilgi alışverişi demektir.. Emeğine sağlık kardeşim

Ne aramıştınız?

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin