Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Sohbet Sayfaları

Sohbet Sayfaları

Ana Sayfa / Sohbet Sayfaları

Sohbet Sayfaları

admin     23-12-20     Mobil Sohbet Odaları, Sohbet, Sohbet Odaları     Sohbet Sayfaları     220 Defa Okundu

Sohbet Anlamı

Sohbet Odalarında sıkça edilen Sohbet kelimesi, Arapçadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Anlamı dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirmek, kişisel görüş ve düşüncelerini karşı kişiye iletmektir. Değişen dünya düzeni, hayat şartları ve teknolojinin yaygınlaşması nedeniyle insanlar yüz yüze sohbet edememektedir.  Her insanın, eğer sosyal fobi değilse (sosyal anksiyete bozukluğu yoksa) ihtiyacıdır Mobil Sohbet Odalarında  sohbet.  Fikirlerin karşılıklı görüş bulduğu sohbet ortamlarının erişilebilirliği internet sayesinde artık daha kolay.  Sohbet sayfalarına bir rumuz alarak (takma isim) giriş yapabilir ve katılımcı sayısının çok olduğu ortamlarda düzeyli sohbet imkanı bulabiliriz. Sohbet beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinden üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip güzel fikirlerin karşılıklı paylaşılmasıdır. Günümüz imkanları dahilinde bir araya gelmek zor. Bir toplumda söz söylemek ve sözünüzü dinletmek bir hayli meşakkatli. İnsanlar ile bir araya geldiğinizde adapte sorunu ortaya çıkmakta.

Sohbet Ahlakı

Sohbet Sitelerinde Sohbet esnasında kişilerin sizi dinlememesi başka işlerle meşgul olması sorun. İnternette yapılan sohbetlerde bu sorun ortadan kalkmakta.  Çünkü zaten gönüllü olarak toplanmış bir kişiler topluluğu sohbet sayfaları. Sizin gibi sohbeti reel hayatında yaşamayan kişilerin genel toplanma alanı. Gerek iş gerek ev hayatında yalnız olan kişilerin sıcak bir sohbet arayışı içinde olması kişileri bu sayfalara yönlendirmekte.  İnsanların dış görünüşü ile yargılamadığı ve gizliliğin daha üst seviyede olduğu bu ortamlarda bilgiler kişinin kendi kararına bağlıdır. Yani siz isterseniz karşınızdakine fiziksel özelliklerinizi, yaşınızı, mesleğinizi söylemeyebilirsiniz. Bu da size olan önyargıyı ortadan kaldıracaktır.

Sohbet Ortamında Yeriniz

Gerçek  sohbet ortamlarında kişilerin bilgilerinden çok yaşlarına, kıyafetlerine, mesleklerine ve fiziksel özelliklerine bakılır. Ama sanal sohbet ortamlarında bu durum farklı.  Tamamen bilginiz, genel kültürünüz ışığında karşılanırsınız. “insanlar kıyafetine göre karşılanır, bilgisine göre ağırlanır” lafı sanal sohbet ortamları ile değişmekte.  Artık insanlar; “bilgilerine göre karşılamakta ve ağırlamakta” Bilim yolunun temeli sohbettir. Bilmediğimiz şeyleri öğrenebiliriz sohbet ortamlarında. Ya da yanlış bildiklerimizin doğrusunu alabiliriz. Fayda sağlarız. Genel kültürümüz gelişir. “Her insan bir kitaptır.” Sohbet esnasında bir kitaptan aldığımız bilgiden çok daha fayda sağlarız. Sanal sohbetlerde aldığımız bilgi yüz yüze sohbetlerden aldığımız bilgilerden daha fazla. Çünkü yazı duygu ve düşüncelerin kalıcılığını sağlamaktadır. Sohbet etmek güzeldir.

 

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

    sohbeteuro.net e sen de takıl… hayatını yaşa 😉

    Sohbet ahlakı diye bir şey olduğunu hatırlamak ne güzel oldu. İnsanlar gerçek hayatlarında da buna özen göstermeli.
    Ellerine sağlık hayatım.

    “Her insan bir kitaptır” çok doğru sohbet demek karşılıklı bilgi alışverişi demektir.. Emeğine sağlık kardeşim

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Sohbeteuro.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sohbeksw/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652